Twitter’dan Periscope Hamlesi!

twitter'dan periscope hamlesi! Twitter’dan Periscope Hamlesi! broadcast 1

Twitter sosyal medya alanındaki rakiplerinin hamlelerini boş bırakmıyor ve kendi servislerine yönelik adımlarını atmaya devam ediyor. Son olarak Google’ın yaptığı etkinliğe karşı kendisine ait Periscope yayınıyla ilgili bir gelişmeyi duyurdu.

Sosyal medya platformları arasındaki rekabet herkesçe biliniyor ve kuşkusuz bu durumdan en karlı çıkanlar kullanıcılar oluyor. Facebook ve Instagram’ın ardından en sık tercih edilen sosyal medya platformu olan Twitter kendisini geliştirmek adına Periscope canlı yayın uygulamasına dair bir yeniliği görücüye çıkardı. İşin ilginç yanı ise bunu Google konferansının olduğu saatlere denk getirmesi oldu.

Google’ın bir süredir beklenen konferansı nihayet gerçekleşti ancak o saatlerde Twitter’ın da bir planı bulunuyordu. Periscope ile ilgili gelişmenin duyurusunu aynı zaman dilimine denk getiren şirket ilginç bir tesadüfünde kahramanı oldu.

1-6bznr2ove-oiflyy4piqpa twitter'dan periscope hamlesi! Twitter’dan Periscope Hamlesi! 1 6Bznr2OvE Oiflyy4PiQpA 1024x512

Periscope, Twitter’ın sahibi olduğu ve canlı yayın yapmak isteyenlerin oldukça sevdiği bir uygulama. Bir ara sıklıkla tercih edilen uygulama son zamanlarda eski parlak günlerinden uzak bir profil çiziyor. Hal böyle olunca kullanıcılar açısından kolaylık olması için şirket tarafından bir yenilik getirildi ve bundan böyle Periscope hesabının Twitter profilinde görüntülenmesine izin verildi. Getirilen yeniliğin detaylarında Periscope yayını esnasında profilinizde kırmızı bir ikon çıkması yer alıyor. Bu sayede sizi takip edenler o umraniyebirligi.org an Periscope’ta olduğunuzu anlayabilecekler. Özelliği kullanmak isteyenlerin profil düzenleme seçeneği üzerinden Periscope profilimi göster bölümüne tıklaması yeterli olacak.

Bilindiği gibi özellikle Facebook son zamanlarda canlı yayına dair projelerini bir bir hayata geçirdi. Instagram ise Snapchat benzeri bir uygulama olan hikayeler özelliği ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Rakiplerinden geri kalmamak adına Periscope’u tekrar eski günlerine döndürmek isteyen Twitter’da böyle bir uygulama getirdi. Ne derece başarılı olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.