Twitter Şirketler İçin Dashboard Uygulamasını Duyurdu!

Twitter Şirketler İçin Dashboard Uygulamasını Duyurdu! Twitter Şirketler İçin Dashboard Uygulamasını Duyurdu! i 2

Twitter sahip olduğu uygulamalar arasına bir yenisini daha ekledi ve Dashboard adlı servisi kullanıcılarına sundu.
Son olarak “Engage” adlı uygulama ile karşımıza çıkan site, aktif ve yoğun şekilde takip edilen kullanıcılar arasından seçilenlere etkileşimleri daha kolay takip edebilmeleri için bu özelliği getirmişti. Ayrıca tüm Twitter kullanıcılarına da kendilerine özel 140 saniyeye kadar çıkabilen videoları yükleyebilme imkanı verilmişti.
Şimdi ise Dashboard adlı uygulamayı hayata geçiren Twitter böylelikle site içinde şirketlerin kendi alanlarını oluşturabilmesini sağlayacak. Uygulamanın ayrıntılarına gelecek olursak; şirketler yaptıkları işlemler ve müşterilerle olan görüşmelerine yönelik bir uygulamaya kavuşmuş oldu diyebiliriz. Twitter üzerinden bir ofis kurulmuş gibi şirketler kurumsal ve müşterilere ait olan ilişkilerle ilgili düzenlemeleri özel bir alan içerisinde gerçekleştirebilecek.

Twitter Şirketler İçin Dashboard Uygulamasını Duyurdu Twitter Şirketler İçin Dashboard Uygulamasını Duyurdu! Twitter Şirketler İçin Dashboard Uygulamasını Duyurdu! twitter analytics

Twitter Şirketler İçin Dashboard Uygulamasını Duyurdu

Dashboard uygulamasının getireceği yenilikler hem şirket içi ilişkilerde hem de şirket çalışanlarının kendilerine yönelik işlemlerini rahatça yönetmelerine yardımcı olacak. Müşteriler açısından da oluşturulan ortam sayesinde rahat bir görüşme imkanı sunulacak.
Ayrıca belirlenen haberleri ya da atılan twitleri öncelik sırasına göre düzenleyerek şirketlerin hizmetine sunacak olan Dashboard uygulaması, şirket çalışanlarının özel günlerini de unutmayacak, böylelikle onlarda kendi aile sosyal ağlarına kavuşabilecekler.
Twitter geliştirdiği uygulama sayesinde iş ilanları açısından da kolaylık sağlamış olacak. Arama bölümünde “@…” işaretiyle birlikte yazılacak olan anahtar kelimeler sayesinde de şirketlere dair bilgi, haber ya da kişilere ulaşma imkanı bulunacak.
[ads1]

Sosyal paylaşım siteleri, üzerinde çalıştıkları çözümler ile rekabete ortak olmanın yollarını arıyorlar. Facebook ve Instagram gibi yeniliklerle gündeme gelen sitelerin ardından bu akıma Twitter‘da kapıldı ve Dashboard uygulamasını kullanıcılarına duyurdu. İş dünyasını yakından ilgilendiren bu haber ile Twitter, Linkedin gibi iş ağları alanında ünlü olan sitelere rakip olmak istediğini gösteriyor.