Twitter Satılıyor Mu?

Twitter Satılıyor Mu? Twitter Satılıyor Mu? Twitter hq 940x470

Sosyal medya platformları denince akla ilk gelen isimlerden bir tanesidir Twitter. Uzun yıllardır var olan rekabette kıyasıya mücadelesini sürdüren ve 140 karakterle duyguları anlatmaya yarayan Twitter yakın bir tarihte satılabilir. Peki, sosyal medya devi neden satışa çıkarılıyor? Detaylar haberimizde.

Twitter, Facebook ve Instagram yıllardır kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği uygulamalar listesinin en başındaki isimler diyebiliriz. Ancak Twitter için son dönemde olumlu şeyler gerçekleşmiyordu. Üye sayısında artış yaşanmaması, diğerleri arsındaki rekabete ayak uyduramaması gibi nedenler Twitter’ın satılacağına yönelik iddiaları güçlendirdi. Çıkan haberlerde satış işlemleri için bazı görüşmelerin yapıldığını gösteriyor.

Her ne kadar Twitter eski parlak dönemlerinden uzaklaşmış olsa da bu satışa çıkarılacağı vakit ilgi görmeyeceği anlamına gelmiyor. Yapılan haberlerde Google ve Microsoft gibi dev şirketlerin satın alma işlemi için oldukça istekli oldukları belirtiliyor. Yalnızca bu isimler değil Salesforce ve Verizon gibi ünlü platformlarda Twitter’ın sahibi olmak için teklif sunmaya hazırlanıyor. İddiaların içindeki isimlerin başka şirketlerinde sırada beklediğini söylenebilir.

twitter-940x470 Twitter Satılıyor Mu? Twitter Satılıyor Mu? twitter 940x470

Her ne kadar dev sosyal medya platformu Twitter’ın satılacağına dair ortalıkta söylentiler dolaşıyor olsa da bunun kesin olmadığını belirtmekte fayda var. Yine de yalnızca bu iddialar bile şirketin hisselerini yüzde 23 artırmaya yetti. Halihazırda 313 milyon kullanıcıyla varlığını sürdüren Twitter’ın bu durumdan olumlu bir şekilde yararlandığı ortada.

Ancak bazı aksilikler yaşanmıyor değil. Twitter’ın iki önemli ismi şirketten ayrılma kararı aldı. Yönetimde yer alan bazı isimlerin satış işleminin gerçekleşmesi istediği de iddialar arasında yer alıyor.

Twitter uzun yıllardır kullanıcıların tercih ettiği, farklı özellikleri ile sosyal medya alanında kendine yer bulmuş bir şirket. Son zamanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler şirketin satılacağına dair düşünceleri ortaya çıkarsa da ortada henüz kesin bir bilgi yok. İlerleyen zamanlarda Twitter’ın akıbeti hakkında daha kesin bilgilere sahip olabiliriz.