İstanbul Depremi Hakkında Tespitleri Şok Etti !

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim KOTİL, İstanbul Depremi hakkında yaptığı tespitler ile Sosyal Medyanın gündemine oturdu.

31 Mart Seçimlerinde Bağımsız Türkiye Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim KOTİL seçim öncesi BaBaLa TV isimli Youtube Kanalın’da Oğuzhan Uğur ile yaptığı röportaj sırasında İstanbul’da olası bir deprem söz konusu olursa ne tür önlemler alırsınız ? sorusuna verdiği cevaplar ve yaptığı tespitler gündem oldu.

Depremden aylar önce seçim çalışması adı altında yaptığı açıklamalar ile adeta geleceğe dair tespitler yapan KOTİL, deprem esnasında gerçekleşen telefon ve internet hatlarında kopmalar olması, iletişimin yapılamaması ve Turkcell tarafından yapılan DroneCell’lerin kullanılmamasıyla ilgili ön görüşlü olması izleyenleri şoke etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selim KOTİL Kimdir ?

25 Şubat 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Selim Kotil aslen Rizelidir. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi mezunu. İkinci üniversite olarak İktisat Fakültesinden mezun oldu. Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aytekin Kotil’in de yeğenidir. İyi derecede İngilizce bilen Kotil, evli ve 4 çocuk babasıdır.

31 Mart seçimlerinde Bağımsız Türkiye Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Adayı olmuştur.