Twitter Rakiplerinin Gerisinde Kaldı!

twitter rakiplerinin gerisinde kaldı! Twitter Rakiplerinin Gerisinde Kaldı! sosyal medyada hakaret

Sosyal medya uygulamaları popülerliğini korumaya devam ederken yayınlanan bir ankette reklam için en çok tercih edilen platformların isimleri açıklandı.
Günümüzde sosyal paylaşım siteleri her yaştan kullanıcıları kendisine çekiyor. Farklı özellikleri ile dikkat çeken uygulamalar arasındaki rekabette büyüyor. Özellikle reklam alanında ciddi bir değişiklik söz konusu.
Sosyal medya, reklam vermek isteyenler için bulunmaz bir nimet. Böylelikle çok sayıda insana kısa süre içinde ulaşarak ürünlerinin tanıtımını yapabiliyorlar. Bu anlamda en fazla reklam alan site yakın zamana kadar Twitter‘dı. Ancak yaşanan sıkıntılar ve diğer uygulamaların bir anda popüler hale gelmesi sonucunda listenin ilk sırasındaki isim değişti.

Yapılan ankette reklam ajanslarına en çok hangi sosyal medya uygulamasını tercih ettikleri soruldu. Yanıtlar Instagram‘ın yüzde 63 ile yükselişe geçtiğini, yüzde 56’lık oranla Twitter‘ın geride kaldığını gösterdi. Ankette en yüksek oranı ise yüzde 96 ile Facebook aldı. Sahip olduğu kullanıcı sayısı ve dünya çapındaki yaygın kullanımı ile bu sonuç şaşırtıcı olmadı.

Twitter Rakiplerinin Gerisinde Kaldı! twitter rakiplerinin gerisinde kaldı! Twitter Rakiplerinin Gerisinde Kaldı! 5624f976a3a0f4a1589a85cc 1024x576

Twitter Rakiplerinin Gerisinde Kaldı!

Peki Twitter neden bu kadar güç kaybetti?
Snapchat uygulaması kullanıcı sayısında hızlı bir artışa sahip ve bu konuda Twitter‘ı geçtiği söyleniyor. Sorun yalnızca kullanıcı sayısı değil, düşen hisse senedi fiyatları ve yönetimdeki çatlaklarda şirketin durgun bir süreç yaşamasına neden oldu. Her ne kadar düzenlenen reklam kampanyaları sayesinde bir sıçrama yaşansa da bu yükseliş çok sürmedi. 2016 yılındaki hisse senedi rakamları son yılların en düşük sonuçları arasında yer aldı.

Twitter yetkilileri anketten çıkan cevapları gerçekçi bulmadı. Yapılan açıklamada reklam konusunda bir sıkıntı yaşanmadığının, müşteriler ile ilişkilerin olumlu bir şekilde devam ettiğinin altı çizildi.
Anket sonuçlarından birisi de Instagram‘a reklam verenlerin sayıları hakkında oldu. 200 bin kişi ile platform oldukça iyi bir orana sahip. Instagram cephesinden ise konuyla ilgili bir değerlendirme gelmedi.