Twitter QR Kodlar İle Buluşacak!

Twitter QR Kodlar İle Buluşacak! Twitter QR Kodlar İle Buluşacak! Twitter QR Code CTA

Gün geçmiyor ki Twitter yetkilileri tarafından bir yeniliğe daha imza atılmasın. Şimdi de kullanıcıların aradıkları profiller için QR kodları kullanmaları mümkün olacak.

Sosyal medya platformları arasındaki yerini korumayı amaçlayan Twitter sık sık yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Gerek şirketler gerekse bireysel kullanıcılar açısından farklı özellikleri hayata geçiren şirketin bu defa ki hedefi QR kodları oldu.

Şu an için Twitter’da aramalar kutucuğa isim yazarak yapılıyor. Ancak ilerleyen zamanlarda bu durum değişecek. Profilleri kişiselleştirilmiş QR kodları ile aramak isteyenler için gereken özellik aktif hale gelecek.

Bir dönem popülaritesini artırarak yoluna devam eden, daha sonraları bu durumdan biraz uzaklaşan Twitter yenilenen yüzüyle dikkat çekmek istiyor. Haber platformu yönüyle daha büyük kitlelere hitap etmenin yollarını da arayan şirket son olarak QR kodları gündemine aldı. Herkese özel olarak verilecek olan kodlar sayesinde aramalar farklı şekilde yapılabilecek.

twitter-qr-code-card Twitter QR Kodlar İle Buluşacak! Twitter QR Kodlar İle Buluşacak! twitter qr code card

Peki, bu bilgi nasıl ortaya çıktı? Twitter’ın ekibinde yer alan yetkilinin attığı twit üzerinde çalışılan özelliği gün yüzüne çıkardı. Kullanıcılar için kişiselleştirilmiş QR kodları sunmayı amaçlayan uygulama böylelikle profillerin bulunmasına yardımcı olacak.

QR kodlar halihazırda pek çok ünlü uygulama tarafından hayata geçirilmiş durumda. Bunlar arasında Facebook Messenger, Snapchat gibi isimlerde var. Eski arama yönteminin yanı sıra QR kodlarda Twitter ile beraber tekrar hayatımıza girecek diyebiliriz.

Twitter tarafından hazırlanan yeni özellik yavaş yavaş kullanıcılara sunulmaya başlandı. Hem iOS hem de Android üzerinden özelliği kullanmak mümkün. Kademeli bir şekilde hayata geçirilen özelliğin kısa sürede tüm hesap sahiplerinin hizmetinde olması bekleniyor.

QR kod özelliğini kullanmak isteyenler profillerindeki çark ikonundan QR kod seçeneğini tercih edebilirler. Şimdi merak edilen ise kullanıcıların bu yeni özelliği nasıl karşılayacağı.[ads2]