Tendürek Dağı’nda Çatışma, Şehit Sayısı 8 Olabilir

Tendürek Dağı'nda Çatışma, Şehit Sayısı 8 Olabilir tendürek dağı'nda Çatışma, Şehit sayısı 8 olabilir Tendürek Dağı’nda Çatışma, Şehit Sayısı 8 Olabilir tend  rek

Van’ın Çaldıran İlçesi’nde dün biri uzman çavuş 3 köy korucusunun şehit olduğu bölgede yaşanan çatışmalarda bugün de bir teğmen ve 3 uzman çavuş şehit oldu. Van Valisi İbrahim Taşyapan, Tendürek Dağı’nda devam eden çatışmayla ilgili “Bu akşam 8 şehidimiz olma ihtimali var. Ama rakamları henüz netleştiremediğimiz için onları yarın paylaşmayı uygun buluyoruz.” dedi.

TENDÜREK’TE OPERASYON

Van’ın Çaldıran İlçesi’nin Tendürek Dağı Bölgesi’nde dün güvenlik güçleri tarafından sürdürülen operasyonlar sırasında bir grup PKK’lı teröristle sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada ilk ateşte geçici köy korucusu İhsan Taş şehit olurken, 4 korucu da yaralandı. Aynı çatışmada jandarma uzman çavuş Murat Kasım’ın de şehit olmasının ardından bölgedeki operasyonlar genişletildi.

Hava destekli olarak sürdürülen operasyonlarda bölgeye özel takviye ekipler de sevk edildi. Tendürek bölgesindeki gece de devam eden çatışmalarda kardeş çocukları olan köy korucuları Mehmet ve Muzaffer Aladağ da şehit düştü.

AKŞAM SAATLERİNDE ACI HABER GELDİ: 4 ŞEHİT

Dün biri uzman çavuş 3 köy korucusunun şehit olduğu bölgede yaşanan çatışmalarda bugün de bir teğmen ve 3 uzman çavuş şehit oldu.

VAN VALİSİ

Van Valisi İbrahim Taşyapan,  Tendürek Dağı’nda operasyonların 3 gündür sürdüğünü söyleyerek, “Bu operasyonlarda yaralılarımız, şehitlerimiz var. Şu anda 12 yaralımız var, durumları çok şükür iyi. Operasyon şu an devam ediyor, daha geniş bilgileri sizlerle yarın paylaşacağız. Terörle mücadelemiz sürüyor. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine başsağlığı diliyorum.

“BU AKŞAM 8 ŞEHİDİMİZ OLMA İHTİMALİ VAR”

Vali Taşyapan, “8 şehidimiz olduğundan bahsediliyor” sorusuna şu şekilde yanıt verdi, “Dün 4 şehidimiz vardı biliyorsunuz, bu akşam 8 şehidimiz olma ihtimali var. Ama rakamları henüz netleştiremediğimiz için onları yarın paylaşmayı uygun buluyoruz. Etkisiz hale getirilen teröristler var, çatışma devam ediyor.”