Sony Klinik Video Çözümleri İle Buluşuyor!

sony klinik video Çözümleri İle buluşuyor! Sony Klinik Video Çözümleri İle Buluşuyor! sony

Teknoloji şirketi Sony’den farklı bir hamle geldi. Şirket son zamanlarda tıp alanına duyduğu ilgiyi bir satın alma işlemiyle göstermiş oldu. Sony hangi şirketi satın aldı?

Tıp dünyası yeni gelişmelerin ışığında yoluna devam ederken bu alanda farklı klinik video çözümleri sunan ve bu sayede tanınan ESATURNUS NV şirketi bundan böyle Sony bünyesinde hizmet vermeye devam edecek. Japonya merkezli şirket Sony teknolojiyi kullanarak günümüz ihtiyaçlarına uygun ürünler geliştirme konusunda kararlı adımlar atmaya devam ediyor.

Sony sahip olduğu imkanları genellikle akıllı telefon üreticileri için kamera sensoru sağlayarak kullanıyor. Piyasada Japon merkezli şirket ile çalışan pek çok isim bulunuyor. Sony ayrıca CMOS görüntü sensoru alanında da oldukça iddialı. Çok sayıda çözüme imza atan Sony’nin bu anlamda otomobil sektöründen Drone’lara dek çeşitli sensor üretimi yaptığı biliniyor. Dolayısıyla klinik videoları ile tanınan ESATURNUS NV şirketini satın alması sürpriz olmadı diyebiliriz.

shutterstock_184435517 sony klinik video Çözümleri İle buluşuyor! Sony Klinik Video Çözümleri İle Buluşuyor! shutterstock 184435517

ESATURNUS NV isminin arkasında oldukça profesyonel bir ekip bulunuyor. Hastane ameliyathanesi iş dolaşımı mevzusunda deneyimli olan ekibin yaptığı video çözümleri arasında video görüntüleriyle tıbbi bilgileri birleştirmekte yer alıyor.

Sony’nin satın alma işleminin ardından yapmayı planladığı şeyin ise sahip olduğu görüntüleme teknolojilerini tıbbi çözümler ile bir araya getirerek farklı akıllı klinik video çözümlerine imza atmak olduğu söyleniyor.  ESATURNUS NV’nin Sony bünyesine katılmasıyla ilgili şirketin Avrupa Başkan Yardımcısı Adam Fry yaptığı açıklamada, hastanelerin ve ihtiyaçlarının sürekli olarak değiştiğini, geliştiğini belirtirken klinik donanımlarında buna uyum sağlaması gerektiğini söyledi. Tabi bu konuda yapılan yatırımlar uzun vadeli oluyor ve zamana ayak uydurması gerekiyor. Fry açıklamasının devamında ESATURNUS NV’yi satın almalarıyla beraber son teknoloji ürünleri kullanılarak ameliyathane sistemleri için verimli sonuçlar elde etmeyi amaçladıklarının altını çizdi.