Snapchat’e Yeni Özellikler Geliyor!

snapchat'e yeni Özellikler geliyor! Snapchat’e Yeni Özellikler Geliyor! aHR0cDovL2ltZy5jY3JkLmNsZWFyY2hhbm5lbC5jb20vbWVkaWEvbWxpYi8xNzQ0LzIwMTYvMDYvZGVmYXVsdC9mcmFuY2V1c2l0aW50ZXJuZXRzZWN1cml0eV8wXzE0NjU5MDExMTguanBn

Sosyal medya isimleri arasındaki rekabet günden güne büyüyor. Bir şirket hamle yaptıktan sonra diğerinin adımı gecikmiyor diyebiliriz. Bu haberimizde bahsedeceğimiz ünlü isim Snapchat olacak. Kullanıcılar tarafından sevilen ve bir anda popülerliğe kavuşan sosyal medya platformu bünyesine kattığı yenilikler ile geliyor.

Snapchat diğer sosyal medya platformları arasında sahip olduğu farklı özellikler ile dikkat çekmişti. Bir gün içerisinde silinen fotoğraf ve video paylaşımları yapılan uygulama yeni özellikler ile büyümeye devam ediyor. Uygulama yöneticileri bu defa kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılan filtreler üzerinden çalışmalarını yürütüyor.

Böylece hedef kitlenin dikkatini daha çok çekmek amaçlanırken aynı zamanda değişik kesimlere hitap etmeninde hesapları yapılıyor. Daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için bu tarz yenilikler üzerinde duran Snapchat hem Android hem de iOS kullanıcıları için bol seçenek üretebilmenin peşinde.

snapchat snapchat'e yeni Özellikler geliyor! Snapchat’e Yeni Özellikler Geliyor! snapchat 1024x576

Yeniliklerin detaylarında ise şunlar yer alıyor; fotoğraf ve videolara yazı eklenirken italik ve bold seçenekleri tercih edilebilecek, metnin altını çizmek isteyenlerin ise parmaklarıyla yazının üstünde durmaları yeterli olacak. Videoların üzerinde istenilen büyüklükte başlık kullanımı da artık mümkün.

Snapchat uygulamaları arasında kuşkusuz en sevilenlerden biri Snap Lensleri. Bunun için ekran üzerinde uzun süre basılı tutmaya gerek kalmadı. Küçük bir dokunuşla mevcut lenslere ulaşılabilecek.

Şayet photoshop konusunda bir parça bilginiz var ise sıradaki özellik sizi oldukça mutlu edecek. Snapchat’in web sitesine girerek kendi kişisel profilinizi oluşturabilecek ve kullanabileceksiniz.

Bir süredir Snapchat ailesinden bu tarz yenilikler bekleniyordu zira rakipleri olan Facebook ve Instagram’ın son zamanlarda eklediği özellikler artmıştı. Özellikle son günlerin konusu Instagram’a gelen hikayeler bölümüydü. Bütün bunların ardından sahip olduğu uygulamaları geliştireceği düşünülen Snapchat’ten ilerleyen zamanlarda farklı ne gibi hamleler geleceğini merak ediyoruz.