Sistem Geri Yükleme Başarısız Çözümü

Sistem geri yükleme başarısız Sistem Geri Yükleme Sistem Geri Yükleme Başarısız Çözümü sistem geri yukleme basarisiz

Genellikle Windows 7-8-10 sürümlerinde sistem geri yükleme başarısız oldu sorunu yaşanıyor. Yapılan bir işlem sonrasında alınan hata sonucu uygulanan sistem geri yükleme hata verdiği zaman sahip olunan hatanın yanı sıra birde geri yükleme problemi ile karşılaşıyoruz. Sorunun çözümü ise yapılacak bir kaç işlem ile mümkün oluyor.

Sistem Geri Yükleme Nedir?

Bilgisayarda sebebi bilinmeyen yada bilinse bile çözülmesi uzun zaman alacak problemlerin çözümünde sistem geri yükleme kullanılır. Windows’un sunduğu bu hizmet ile yaşanan problemleri daha öncesinde problem yokken kaydedilen ayarlara çevirebiliyorsunuz. Bundan dolayı genellikle belirli aralıklarla bilgisayarınız otomatik olarak sistem yedeklemesi yapar. Ancak istenilen bir zamanda sistemin stabil olarak çalıştığını düşündüğünüzde kendiniz de sistem yedeklemesi yapabilirsiniz. Bilgisayar belirli aralıklarla yedekleme yaptığından dolayı yaşanan problemde sistem geri yükleme yapılmak istenildiğinde geri yükleyeceğiniz sistem tarihi çok eski olabilir. Eğer son sistem yedeklemesinden sonra bilgisayarınız da önemli değişiklikler yaptığınızı düşünüyorsanız manuel olarak sistem yedeklemesi yapmalısınız.

Sistem Geri Yükleme Sorunu Çözüm Yolu

Belirli tarih ve saatteki kaydedilmiş bilgisayar ayarlarına geri dönmek için sistem geri yükleme yaparken hata yaşıyorsanız aşağıdaki işlemleri sırası ile yapmanız gerekiyor.

  • Öncelikle bilgisayarınızın denetim masasını açmanız gerekiyor.
  • Sonrasında açılan ekranda Sistem ve Güvenlik bölümünü açıp Yönetimsel Araçlar menüsüne tıklayın,
  • Karşınıza çıkan pencere üzerinden Hizmetler bölümüne gelip Birim Gölge Kopyası servisini başlangıç türünün otomatik, durumun ise çalışıyor olduğuna emin olun.
  • Birim gölge kopyası servisine sağ tıklayarak açılan bölümden özellikler menüsüne tıklayın,
  • Başlangıç türünün Elle olarak belirlenmiş kısmını Otomatik olarak değiştirin.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra başlat diyerek önce sağ alttaki Uygula kısmına tıklıyor daha sonrasında ise tamam diyerek kaydediyoruz.[ads2]

Sistem Geri yükleme Sistem Geri Yükleme Sistem Geri Yükleme Başarısız Çözümü sistem geri yukleme 1024x576

Yapılan bu işlemler sistem geri yükleme başarısız sorununu tamamen ortadan kaldırarak geri yükleme yapmanıza imkan verecektir. Genellikle bu problemin yaşanması yedekleme sistemindeki eksik dosyalardan dolayı oluyor. Bundan dolayı belirli aralıklarda yüklemelerin doğru yapılıp yapılmadığını kontrol etmenizde fayda bulunacaktır. Eğer bu işlemi yaptığınız halde sistem geri yüklemede problem yaşıyorsanız mutlaka bilgisayarınızı yetkili servise göstermeniz gerekiyor. Çünkü donanımsal olarak bir sorun yaşanmış olabileceğinden garanti şartlarını bozmamanız gerekiyor.