Selfie İsteyen Android Virüsü Tehlike Saçıyor!

Selfie İsteyen Android Virüsü Tehlike Saçıyor! Selfie İsteyen Android Virüsü Tehlike Saçıyor! 57a99015e50aa94f9cfcfb62

İnternet hayatımıza girdiğinden beri virüslerle de tanışmış olduk. Her geçen yenilenen virüslere çözüm bulmakta bir hayli zorlaşıyor. Yeni nesil virüs olarak tanımlanan Android için zararlı virüse dair detaylar haberimizde.

Virüsler neredeyse hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdalar. Öyle ki indirilen bir program ya da yapılan herhangi küçük bir işlemin ardından zararlı yazılımlarla karşı karşıya kalmak mümkün. Bir virüse karşı çözüm bulunduğunda yeni bir tanesinin türemesi için fazla zaman gerekmiyor. Konuyla ilgili yapılan haberlerin sıklığı buna iyi bir örnek olarak gösterilebilir.

Bugünkü haberimizin konusunu ise Kaspersky ile McAfee tarafından fark edilen bir Android virüsü oluşturuyor. Virüsün tehlike boyutu bir hayli yüksek zira kötü niyetli kişilerin kredi kartı bilgilerinizi çalabilmeleri mümkün.[ads2]

android_virus-700x300 Selfie İsteyen Android Virüsü Tehlike Saçıyor! Selfie İsteyen Android Virüsü Tehlike Saçıyor! android vir  s 700x300

Halihazırda Android kullanıcılarının sayısı çok fazla ve bu her geçen gün artmaya devam ediyor. Dolayısıyla zararlı yazılımları üretenler için oldukça cazip bir alan haline geliyor. Son olarak keşfedilen bir virüs bankacılık sektörünü çok yakından ilgilendiriyor. Öyle ki bugüne dek geliştirilmiş en tehlikeli bankacılık virüsü olarak değerlendiriliyor.

Virüsün detaylarına bakıldığında kullanıcıyı inandırmak için her şeyin düşünüldüğü görülüyor. Öncelikle Android kullanıcılarının aşina olduğu Google Play Store ekranlarından bir tanesi beliriyor ve kredi kartı bilgilerinin girilmesini talep ediyor. Daha sonra ise kimlikle beraber bir selfie çekilmesi isteniyor. Bunu da bir güvenlik mesajı eşliğinde yapıyor.

İnandırıcılığının yüksek olması için Google Play Store’un tercih ettiği ara yüz aynen kopya edilmiş. Şu anlık virüsün Singapur ile Hong Kong’taki Android kullanıcıların çoğuna ulaştığı söyleniyor. Durumun daha ileri seviyeye taşınarak dünya çapında yaygınlaşması da kısa süre içinde gerçekleşebilir.

Bu zararlı virüse karşı alınabilecek önlemler arasında ise bankaların kredi kartıyla selfie çekilmesini istemeyeceğini unutmamak ve gelen her bildirimi dikkatle inceleyerek karar vermek yer alıyor.