Şehirlere Göre 4.5G ile Ulaşabileceğiniz Hızlar!

Şehirlere Göre 4.5G ile Ulaşabileceğiniz Hızlar Şehirlere Göre 4.5G ile Ulaşabileceğiniz Hızlar! 4 5 hiz testi webtekno

Şehirlere Göre 4.5G ile Ulaşabileceğiniz Hızlar!

4.5G’ye geçmeye hazırlandığımız şu günlerde, yavaş yavaş testler de gelmeye başlıyor. Özellikle internette hız yapmayı sevenler için tam bir nimet niteliğinde olacak 4.5G, yapılan testler ile beklediğimize değeceğini kanıtlıyor. Turkcell bu testlerden birini yapan operatörlerden biri ve 4.5G gelmeden önce hangi şehirde nasıl bir hızla karşılaşacağımızı bizlere gösteren bir rapor hazırladı. Bu testler Samsung Galaxy S7 ile yapıldı ve Türkiye’nin 5 bölgesi baz alındı.

Şehirlere Göre 4.5G ile Ulaşabileceğiniz Hızlar! Şehirlere Göre 4.5G ile Ulaşabileceğiniz Hızlar Şehirlere Göre 4.5G ile Ulaşabileceğiniz Hızlar! 4 5 hiz testi webtekno

Şehirlere Göre 4.5G ile Ulaşabileceğiniz Hızlar!

 

(Not Geçmemiz gerekirse Samsung Galaxy S7 Cat değeri en yüksek olan telefonlardan biri. O yüzden kendi telefonunuzda aynı performansı alamayabilirsiniz. Cat değeri ne diye soracak olursanız onu da daha önceki yazılarımızda anlatmıştık.)

Turkcell her şehirde test yapmamış. 5 bölge için seçilen pilot şehirlerde yapılan bu testler ise aşağıdaki gibi.

[ads1]

Samsun

Karadeniz bölgesinin pilot bölgesi olarak belirlenen Samsun’da, test sonuçlarında harika sonuçlar ortaya çıkmış. Ulaşılan sonuçlar ise şöyle:

Download Hızı: 394.45 Mbps   Upload Hızı: 45.62 Mbps

Adana

Akdeniz bölgesinin pilot şehri seçilerek yapılan testlerde Samsun’a göre daha düşük değerler ölçülmüş.

Download Hızı: 329.94 Mbps   Upload Hızı: 50.13 Mbps

İstanbul

Megakent olma özelliğinin 4.5G’ye de yansımasını beklediğimiz İstanbul ilginç bir şekilde diğer bölgelere göre daha küçük bir değerde kalmış. Yapılan testlerin hangi yakada yapıldığı bilinmiyor ama alınan değerler şöyle:

Download Hızı: 326.43 Mbps   Upload Hızı: 39.90 Mbps

Erzurum

Doğu Anadolu bölgesinin pilot şehri seçilen Erzurum, testlerde gayet iyi bir sonuç yakalamış. Samsun’dan sonra yakalanan en iyi hıza sahip olan şehrin sonuçları ise şunlar:

Download Hızı: 343.99 Mbps   Upload Hızı: 49.28 Mbps

İzmir

Ege’nin incisi olan İzmir için yapılan test sonuçları da şöyle:

Download Hızı: 336.64 Mbps   Upload Hızı: 49.00 Mbps

Son olarak belirtmek gerekirse eline her Galaxy S7’yi alan bu sonuçlara ulaşacak diye bir kanı oluşmasın. Bu sonuçlar en donanımlı ortamlarda alınan sonuçlar. Artık 1 Nisan’ı bekleyip hızımızı kendimiz keşfedeceğiz.