Samsung’un Yeni Tableti Galaxy TabPro S Gold Edition Tanıtıldı!

Samsung'un Yeni Tableti Galaxy TabPro S Gold Edition Tanıtıldı! Samsung’un Yeni Tableti Galaxy TabPro S Gold Edition Tanıtıldı! 1 2

Tablet dünyasına yeni bir model daha katılıyor. Samsung’un bir süredir üzerinde çalışmalarını sürdürdüğü Windows tabanlı tablet modeli sonunda tanıtıldı.

Samsung‘un geliştirdiği tablet modelinin Windows tabanlı olacağı biliniyordu. Galaxy TabPro S Gold Edition adı verilen tablet modeli görücüye çıkarıldı.

Tabletin en dikkat çeken yanlarından birisi ikisi bir arada olarak tanımlanması. Samsung’un sıkı bir şekilde hazırlanarak geliştirdiği tablet Windows 10 tabanlı ve hem günlük kullanıma hem de kurumsal alanlar için oldukça uygun şekilde tasarlandı. Peki, Galaxy TabPro S Gold Edition tabletin özellikleri neler?

Tabletin içerik kısmında Super AMOLED ekran yer alıyor. Ekranın 12 inç büyüklüğünde ve 2560×1440 çözünürlüğünde olduğunu belirtelim. Çipset olarak ise 6.nesil olarak bilinen Skylake tabanlı ve 2.20 GHz hız ile çalışan Intel Core M3 6Y30 tercih edilmiş. Dahili depolaması 256 GB SSD şeklinde belirlenen Galaxy TabPro S Gold Edition tabletin ayrıca grafiklerini de Intel HD Graphics 615 sunuyor. Batarya ise 5200 mAh değerinde tablete eklenmiş.

1 Samsung'un Yeni Tableti Galaxy TabPro S Gold Edition Tanıtıldı! Samsung’un Yeni Tableti Galaxy TabPro S Gold Edition Tanıtıldı! 1 2 1024x576

Görüntü ve ağırlık kısmına geldiğimizde klavyesiz 6,35 mm kalınlığında olan Galaxy TabPro S Gold Edition 700 gram ağırlığında üretilmiş. Cihazda renk olarak altın tonu dikkat çekiyor.

Kullanıcıların merak ettiği ve iyi çözümlerin olmasını beklediği özellikler arasında yer alan kamera kısmında ise ön tarafta 5 MP, arka tarafta da 5 MP kamera kullanılmış. Arka kameranın 1920Z1080 çözünürlükte video çekebilme özelliği mevcut.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un uzun zamandır merakla beklenen Windows tabanlı ilk tablet modelei Galaxy TabPro S Gold Edition yurt dışında çıkış yaptı. 1000 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulan tabletin kutusunda bütünleşmiş touchpad’e sahip klavye yer alıyor. Bunun yanı sıra beraber TabPro PEn’e sahip olmak içinde 50 dolarlık ek bir ücretin ödenmesi gerekiyor.