Samsung Galaxy S8 İçin İddialı!

Samsung Galaxy S8 İçin İddialı! Samsung Galaxy S8 İçin İddialı! samsung galaxy s8 ozellikleri 5

Güney Koreli dev teknoloji şirketi Samsung’dan kullanıcıları ve özellikle Galaxy S8 modelini bekleyenleri yakından ilgilendiren bir açıklama geldi. Şirket açıklamasında yeni modelin yer almasının yanı sıra daha önce yaşanan Note 7 krizini atlatma konusunda kararlı bir tutum görüldü. Detaylar haberimizde.

Bilindiği gibi Samsung büyük umutlarla Note 7’yi piyasaya sürmüş fakat çok geçmeden yaşanan sorunlardan dolayı cihazları toplamak zorunda kalmıştı. Uzun süre teknoloji gündemini meşgul eden bu konunun ardından gözler şirketin yeni çıkaracağı modele çevrilmişti ki o da Galaxy S8’di.

Dev şirketin kendisini nasıl toparlayacağı merak edilirken onlar çalışmalarına ara vermeden devam etti ve geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin bir açıklama yapıldı. Anlaşılan o ki Note 7 ile ortaya çıkan hasarı kapatma hususunda Galaxy S8’e güveniliyor.

Açıklama şirketin üst düzey yöneticisi olarak görev yapan Lee Kyeong-Tae’den geldi ve gelişmiş kamera ile yapay zeka desteği sunulacağı ifade edildi. Yapay zeka denildiğinde akla gelenlerden bir tanesi Apple ile özdeşleşen Siri. Ancak Samsung bu konuda iddialı ve Siri ile yarışacak düzeyde bir yapay zeka sunmak için çalışmalar sürdürülüyor. Bu anlamda geçtiğimiz ay yapay zeka şirketi Viv Labs satın alınmıştı. Yani destek ile beraber ortaya farklı sonuçlar çıkabilir.

Samsung Galaxy S8 İçin İddialı! Samsung Galaxy S8 İçin İddialı! galaxy s7 edge gallery right gold s3 300x290

(Görsel:Galaxy S7)

Note 7’de ısınma problemi yaşanmıştı ve bu durumun Galaxy S8’de ortaya çıkmaması için ne gibi önlemlerin alınacağı merak ediliyordu. Samsung, Galaxy S8’deki donanım ve yazılım testlerinin ayrı birimler tarafından yapıldığını açıkladı.

Yapılan bilgilendirmede Galaxy S7 satışları da yer aldı ve Lee Kyeong-Tae Galaxy S7 karlılık oranlarının çok iyi durumda olduğunu belirterek bu zamana kadar satış anlamında en yüksek seviyelerde yer aldığını açıkladı.

Diğer büyük şirketlere karşı yeni kozunu oynayamaya hazırlanan Samsung, Galaxy S8 ile beraber iyi bir geri dönüş yapmayı hedefliyor. Son olarak Galaxy S8’in Mobil Dünya Kongresinde tanıtılmasının beklendiğini ve satışa çıkmasının da Mart ayında gerçekleşmesinin tahmin edildiğini belirtelim.