En İyi Casus Reklam Virüsü Temizleme

Bilgisayar CD’yi Okumuyor Sorununa Çözüm

Ubuntu ‘’.deb’’ Uzantılı Dosyalar Yükleme Sorunu

Windows 10 Misafir Girişi Yetki Sorunları

Samsung Chromebook Modelleri Tanıtıldı!

Pc & Donanım 6 Ocak 2017
956 Okundu

Teknoloji dünyasının merakla beklediği CES 2017 etkinliği başladı. Dünyaca ünlü şirketlerin geliştirdiği yeni cihazların tanıtıldığı etkinlikte Samsung, Chromebook dizüstü bilgisayar modelleriyle boy gösterdi.

Las Vegas’ın ev sahipliğini yaptığı CES 2017 etkinliği ilgi çekmeye devam ederken Güney Kore merkezli dev teknoloji şirketi Samsung’ta ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Şirket son olarak Chromebook Plus ve Chromebook Pro isimli yeni dizüstü bilgisayarlarını görücüye çıkardı.

Dizüstü bilgisayar dünyası şirketlerin geliştirdikleri yeni modellerle alternatiflerini çoğaltırken dünyaca ünlü isimlerin sunmuş oldukları cihazlar ilgi çekmeye devam ediyor. Samsung bu alanda kendisinden bekleneni gerçekleştirdi ve yeni bilgisayarlarını kullanıcıların beğenisine sundu. Etkinlikte Chromebook Plus ve Chromebook Pro modelleri dikkat çekmeyi başardı.

İşte Samsung’un satışa sunmaya hazırlandığı Chromebook modelleri ve özellikleri;

samsung-chromebook-pro-1024x542

İlk olarak Chromebook dizüstü bilgisayarların Samsung ve Google işbirliği sonucunda ortaya çıktığını belirtelim. Ürünlerde tamamen metal bir gövde kullanıldı. Chromebook Plus ve Chromebook Pro’da bulunan ortak özellikler 12.3 inçlik ve 2400×1600 çözünürlüğe sahip LED ekranlar. Ayrıca 4 GB LPDDR3 RAM ile 32 GB büyüklüğünde depolama alanı yer alıyor. Bilgisayarlar aynı boyutta ve 1.08 kg ağırlıkta.

Samsung’un CES 2017 etkinliğinde tanıttığı Chromebook Plus ve Chromebook Pro bilgisayarlarda AirDroid Premium ile ArtCanvas uygulamaları önceden yüklenmiş halde sunuluyor. Chromebook’larda kalem desteği de mevcut. Böylelikle çizimlerin rahat bir şekilde yapılabilmesi amaçlanıyor.

Chromebook Pro’da Intel Core M3 işlemci bulunurken, Chromebook Plus modelinde altı çekirdekli OP1 işlemci tercih edilmiş. MicroSD kart girişi ile USB-C portu aracılığıyla şarj olmaksa cihazların diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Son olarak Chromebook Plus modeli için 450 dolardan başlayan etiket fiyatının olması bekleniyor. Şubat ayından itibaren cihaz satışa sunulabilir zira ön siparişler alınmaya başlandı. Chromebook Pro içinse bir süre beklemek gerekecek.

 

Kaynak:Shiftdelete.net

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da100 sorgu var. 0,743 saniyede yüklendi.