Samsung Chromebook Modelleri Tanıtıldı!

Samsung Chromebook Modelleri Tanıtıldı! ChromeBook main 1

Teknoloji dünyasının merakla beklediği CES 2017 etkinliği başladı. Dünyaca ünlü şirketlerin geliştirdiği yeni cihazların tanıtıldığı etkinlikte Samsung, Chromebook dizüstü bilgisayar modelleriyle boy gösterdi.

Las Vegas’ın ev sahipliğini yaptığı CES 2017 etkinliği ilgi çekmeye devam ederken Güney Kore merkezli dev teknoloji şirketi Samsung’ta ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Şirket son olarak Chromebook Plus ve Chromebook Pro isimli yeni dizüstü bilgisayarlarını görücüye çıkardı.

Dizüstü bilgisayar dünyası şirketlerin geliştirdikleri yeni modellerle alternatiflerini çoğaltırken dünyaca ünlü isimlerin sunmuş oldukları cihazlar ilgi çekmeye devam ediyor. Samsung bu alanda kendisinden bekleneni gerçekleştirdi ve yeni bilgisayarlarını kullanıcıların beğenisine sundu. Etkinlikte Chromebook Plus ve Chromebook Pro modelleri dikkat çekmeyi başardı.

İşte Samsung’un satışa sunmaya hazırlandığı Chromebook modelleri ve özellikleri;

samsung-chromebook-pro-1024x542  Samsung Chromebook Modelleri Tanıtıldı! samsung chromebook pro 1024x542 1024x542

İlk olarak Chromebook dizüstü bilgisayarların Samsung ve Google işbirliği sonucunda ortaya çıktığını belirtelim. Ürünlerde tamamen metal bir gövde kullanıldı. Chromebook Plus ve Chromebook Pro’da bulunan ortak özellikler 12.3 inçlik ve 2400×1600 çözünürlüğe sahip LED ekranlar. Ayrıca 4 GB LPDDR3 RAM ile 32 GB büyüklüğünde depolama alanı yer alıyor. Bilgisayarlar aynı boyutta ve 1.08 kg ağırlıkta.

Samsung’un CES 2017 etkinliğinde tanıttığı Chromebook Plus ve Chromebook Pro bilgisayarlarda AirDroid Premium ile ArtCanvas uygulamaları önceden yüklenmiş halde sunuluyor. Chromebook’larda kalem desteği de mevcut. Böylelikle çizimlerin rahat bir şekilde yapılabilmesi amaçlanıyor.

Chromebook Pro’da Intel Core M3 işlemci bulunurken, Chromebook Plus modelinde altı çekirdekli OP1 işlemci tercih edilmiş. MicroSD kart girişi ile USB-C portu aracılığıyla şarj olmaksa cihazların diğer özellikleri arasında yer alıyor.

Son olarak Chromebook Plus modeli için 450 dolardan başlayan etiket fiyatının olması bekleniyor. Şubat ayından itibaren cihaz satışa sunulabilir zira ön siparişler alınmaya başlandı. Chromebook Pro içinse bir süre beklemek gerekecek.

 

Kaynak:Shiftdelete.net[ads2]