GM Otomobil Paylaşım Servisi Maven Uber’e Rakip Olacak!

GM Otomobil Paylaşım Servisi Maven Uber'e Rakip Olacak! GM Otomobil Paylaşım Servisi Maven Uber’e Rakip Olacak! BN ME914 GMSHAR G 20160120182253

Otomobil paylaşım servislerine olan ilgi her geçen gün artıyor. Şirketlerde kendi bünyelerinde oluşturdukları servisleri hizmete sokarak müşterilerin ilgisini çekmeye çalışıyor. Uber’in bu konudaki başarısı malum ancak görünen o ki GM ciddi bir rakip olmaya hazırlanıyor.

GM şirketi geliştirmiş olduğu otomobil paylaşım servisi Maven ile Los Angeles’ta yeni bir dünyanın kapılarını aralayacak. Uber’in başarısına rakip olacağı düşünülen Maven kısa süre içerisinde Los Angeles’ta hizmet vermeye başlayacak.

Otomobil üreticileri yeni alanlarda faaliyet gösterme konusunda bir hayli istekliler zira gelişen teknoloji ve ilerleyen zaman bunu birazda mecbur kılıyor. Otomobil satışlarının yanı sıra kiralama konusu da bireylerin sık tercih ettikleri hizmetler arasında yer almaya başladı. Bunu değerlendirmek isteyen firmalarda kendi servislerini geliştirerek ya da bu tip servislere ortak olarak geleceğe yatırım yapmayı düşünüyorlar. Son olarak GM’de sektöre adım atmaya karar veren isimler arasına katıldı.

In less than four months, members of Maven - General Motors' personal mobility brand - have driven more than one million miles. The car-sharing program is now operational in Chicago (pictured here) with pricing starting at $8 an hour including insurance and fuel. Maven has grown to five markets: Chicago, New York City, Ann Arbor, Michigan and recently announced Boston and Washington D.C. (Photo by Brian Kersey for Maven) GM Otomobil Paylaşım Servisi Maven Uber'e Rakip Olacak! GM Otomobil Paylaşım Servisi Maven Uber’e Rakip Olacak! GMMavenChicago05 1024x682

Amerika merkezli otomobil üreticisi olan GM‘nin, Maven isimli bir otomobil paylaşım servisi geliştirdiği biliniyordu.  Sonunda çalışmalarını tamamlayan şirket servisini Los Angeles için hizmete hazırlıyor. Burası Maven için ilk yer değil çünkü Boston, New York ve San Francisco gibi ünlü şehirlerde kullanılıyordu.

Los Angeles içerisinde barındırdığı hareketli yaşam tarzı sebebiyle taksi servislerine oldukça yoğun ilgi gösterilen bir yer. Dolayısıyla Maven otomobil paylaşım servisi için güzel bir adım olacağı düşünülüyor.

GM şirketi Los Angeles için başlangıçta 60 araç ayırmış durumda ve 24 merkezde kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Elbette ilerleyen zamanlarda bu sayıların artması mümkün.

imrs GM Otomobil Paylaşım Servisi Maven Uber'e Rakip Olacak! GM Otomobil Paylaşım Servisi Maven Uber’e Rakip Olacak! imrs 1 300x192

Son zamanlarda gelişen otomobil sektörü elektrikli, sürücüsüz otomobiller gibi çok sayıda seçeneği müşterilerine sunmaya başladı. Bunların yanı sıra araç kiralama konusunun da ilgi çekeceği düşünüldüğünden otomobil paylaşım servislerine olan ilgi artıyor diyebiliriz. Gelecekte Uber’e rakip olacak daha fazla isimle karşılaşabiliriz.