Nokia D1C’nin Sırrı Ortaya Çıktı!

nokia d1c'nin sırrı ortaya Çıktı! Nokia D1C’nin Sırrı Ortaya Çıktı! ib 393768 images

Teknoloji şirketleri ara sıra sürpriz yapmayı seviyor ve beklentilerin tam tersine cihazlarla karşımıza çıkıyor. Nokia’nın da uzun süredir konuşulan yeni modeli D1C’yi bir telefon olarak değil tablet şeklinde sunacağı anlaşıldı.

Nokia’nın yeni bir proje üzerinde çalıştığı biliniyor ve bununla ilgili pek çok iddia ortaya atılıyordu. D1C adlı modelin Android işletim sistemiyle çalışan bir telefon olacağına ise kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat şirket bu düşünceleri boşa çıkaracak bir hamleyle yeni tabletini tanıtmaya hazırlanıyor. 13.8 inçlik ekranı ile dikkat çeken tabletin özellikleri haberimizde.

Ünlü teknoloji şirketi Nokia’nın ikinci Android tablet olarak piyasaya sürmeye hazırlandığı D1C adlı modelin ekran çözünürlüğünün 1080p, boyutunun ise 13,8 olacağı konuşuluyor. Şirketin tablet için işlemci bölümünde 8 çekirdekli Cortex-A53’ü tercih ettiği, bununda 1,4 GHz frekans hızında çalışacağı söyleniyor.[ads2]

nokia_d1c_tablet_goruntulendi nokia d1c'nin sırrı ortaya Çıktı! Nokia D1C’nin Sırrı Ortaya Çıktı! nokia d1c tablet goruntulendi

Ayrıca D1C’nin içinde Adreno 505 grafik işlemcisi ile beraber Qualcomm’un Snapdragon 430 çipsetinin bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor. Nokia’nın Android işletim sistemine sahip olarak kullanıcılara sunmaya hazırlandığı tabletin 3 GB RAM’i ve 16 GB dahili depolaması bulunuyor.

D1C, Android 7.0 Nougat ile beraber sunulacak. Tabletin kamera bölümünde ise ön kısım 8 megapikseli, arka kısım ise 16 megapikseli bünyesinde barındırıyor. Her iki kameranın da 1080p video çekebileceği belirtiliyor.

Nokia’nın yeni tabletinde SIM kart desteğine de yer verilmiş. Bununla beraber gidilen bir mekanda wifi olmasa dahi internet erişimi mümkün olacak. Kullanıcılar için uygun fiyata satılması beklenen D1C tablet modelinin giriş seviyesi özelliklerine sahip olacak.

Ortalıkta dolaşan söylentilerden bir telefon olması beklenen D1C’nin tablet şeklinde sunulması elbette bir sürpriz olarak değerlendirilebilir. Şirketten konuyla ilgili henüz net bir açıklama gelmedi ancak yakın zamanda detayların netleşmesi bekleniyor. Bizlerde D1C hakkındaki gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız.