Nintendo Switch’in Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Nintendo Switch'in Çıkış Tarihi ve Fiyatı Nintendo Switch’in Çıkış Tarihi ve Fiyatı NintendoSwitch hardware

Dünyanın sayılı oyun konsollarından biri olan Nintendo’nun son versiyonu olan Nintendo Switch‘in çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu.

Oyun severler tarafından uzun zamandır merakla beklenen yeni oyun konsolu Nintendo Switch’in 3 Mart tarihinde piyasaya sürüleceği öğrenildi. Tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı belli olmayan Nintendo Switch’in Türkiye satış fiyatı da henüz belli değil.

Nintendo’nun bir önceki versiyonu olan Wii U istenilen satış düzeyini bulmamıştı. Bu nedenle de Nintendo Switch çok büyük önem taşıyor.

Diğer taraftan da Nintendo Switch’in dünyada satış fiyatları belli oldu. ABD’de 300 dolar, İngiltere’de 280 sterlin ve Japonya’da 30 bin yenden satışa sunulacak olan Nintendo Switch’in Türkiye satış fiyatı ise belli değil.

Cihazın diğer bir özelliği ise hem taşınabilir cihaz hem de ev konsolu olarak kullanılması. Tasarım olarak ise tablet şeklinde iki tarafına kontrol cihazı eklenebilen bir cihaz karşımıza çıkıyor. Ayrıca cihazda hareket algılama sensörü de bulunuyor.

Nintendo Switch, hem modern teknolojiyi barındırıyor hem de eski tip oyun konsolları biçiminde kartuş sistemi kullanacak. (Atari kasetlerini bilenler bilir.)

Ayrıca Nintendo Switch’de 80’in üzerinde oyun geliştirme üzerinde olup bunların içinde eskilerden Süper Mario‘da yer alıyor. Süper Mario burada Süper Mario Odyssey olarak karşımıza çıkacak.

Nintendo Switch’in diğer özellikleri de şu şekilde;

  • Nintendo Switch’in hafızası 32 GB olacak ve SD kart ile artırılabilecek.
  • Ayrıca herhangi bir A ülkeden alınan oyunlar tüm ülkelerdeki konsollarda çalıştırılabilecek.
  • Yine diğer bir özellik ise online multiplayer oyun. – ilk etapta ücretsiz olacak bu özelliğin sonradan paralı hale gelmesi planlanıyor.
  • Sohbet özelliği gibi sosyal fonksiyonlar için bir akıllı telefon uygulaması olacak.[ads2]

İnternetin önde gelen teknoloji ve oyun sitelerine göre Nintendo Switch, Nintendo’nun son oyun konsolu olabileceği yönünde. Wii U’da yaşanan hayal kırıklığını burada da yaşarlar ise devamı gelmeyecek yönünde

Diğer taraftan da yine önde gelen oyun siteleri ve oyuncular konsolun ek bileşenlerinin yüksek fiyatlarından yakınıyorlar.