MWC 17’de Turkcell’i onurlandıran ödül!

MWC 17’de Turkcell’i onurlandıran ödül! MWC 17’de Turkcell’i onurlandıran ödül! Kaan Terzioglu 5 696x392

MWC 17’de Turkcell’i onurlandıran ödül!

MWC 2017 programında ilk gün Barcelona’da start aldı. Dünya mobil teknolojileri bu programda bir araya geliyor. Programın ilk gününde düzenlenen törende, mültecilere yaptıkları özel çalışmalar ile yardımlarda bulunan Turkcell ve aralarında birkaç şirketin daha bulunduğu şirketler, GSMA’ın en prestijli ödüllerinden biri olarak bilinen Mobil İletişim Sektörüne Önemli Katkı ödülüne layık görüldüler.

Bu ödüle Turkcell dışında Vodafone Foundation, Asiacell, Zain ve Deutsche Telecom gibi dünyanın önemli şirketleri layık görüldüler.

Turkcell Mobil İletişim Sektörüne Önemli Katkı Ödülünü Aldı

Turkcell adına geceye katılan Kaan Terzioğlu, kendilerine verilen ödülü bizzat, GSMa Yönetim Kurulu Başkanı Sunil Mittal’ın elinden aldı. Kaan Terzioğlu, diğer beş operatör adına ödülü aldı. Bilindiği gibi Kaan Terzioğlu Turkcell Genel Müdürü.

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Ödülün ardından yaptığı açıklama da şunları iletti:

“Bugün dünyayı daha iyi bir yer yapmak için çalışan 5 şirket adına burada olmak benim için büyük bir onurdur. Şunun farkında olmalıyız ki, dünyanın en büyük trajedisinde fark yaratabilecek imkanlara sahip bir sektörde bulunuyoruz.

Bu insani kriz hepimiz için çok büyük bir sınav. Geçtiğimiz 6 yılda iletişimin kriz dönemlerinde hayat kurtarıcı bir rol üstlendiğini tekrar gördük. Krizlerden etkilenen insanların kendileri ve ailelerinin geleceği için karar verirken gerekli olan bilgilere ulaşabilmeleri ve mülteci kamplarındaki iletişimi sağlamak için hızlı adımlar atarak servisler kurduk.

Suriyelilere özel acil servis ve yardım hatları oluşturduk. Merhaba Umut gibi mobil uygulamalar geliştirerek Suriyelilerin ihtiyaç duydukları bilgilere ve hizmetlere erişimlerini sağladık. Ailelerin iş fırsatlarına ve çocukların eğitim olanaklarına erişimini mümkün kılmak için çalıştık. Tüm bunlar iletişim, akıllı cihazlar ve dünya çapında mobil servisler ve en önemlisi de duruma karşı gösterdiğimiz uğraşlar sonucunda mümkün olabildi.”[ads2]