Microsoft Outlook Search Sorunu

Outlook Arama Çalışmıyor Microsoft Outlook Microsoft Outlook Search Sorunu outlook arama calismiyor

Microsoft Office programları hayatımızın hemen her alanında kullanılmaya başlandı. İş dünyasında yapılan sunumlardan tutun da habercilikte haberlerin yazılmasına kadar Office programları kullanıyor. Diğer yandan ise mail takibi sağlayan Microsoft Outlook bazı zamanlarda problemler çıkarabiliyor. Bu problemlerin başında ise arama kutusunun çalışmaması olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft Outlook Nedir?

İlk başlarda hepimizin de bildiği MSN ve Hotmail gibi posta hizmetleri ile diğer POP3 maillerini okumayı sağlayan bir yazılım olarak karşımıza çıktı. Daha sonralarında ise kendisi bir e-posta sistemine dönüşerek artık ‘’…@outlook.com’’ ile biten posta adresleri vermeye başladı.

Microsoft Outlook Arama Kutusu Çalışmama Sorunu

Bu sorunun ortadan kaldırılması için Microsoft Office programlarının sıfırlanması gerekiyor. Yapacağınız bu sıfırlama işlemi için şunları sırasıyla uygulamanız gerekiyor;

  • Windows ve ‘’R’’ tuşuna basarak yada bilgisayardaki arama bölümüne Çalıştır yazıp aratarak Çalıştır penceresini açmanız gerekiyor.
  • Sonrasında açılan pencereye ‘’regedit’’ yazıp aratın,
  • Karşınıza çıkan pencerede solda bulunan listeler içerisinden ‘’HKEY_CURRENT_USER’’ olanı bularak tıklayın,
  • Daha sonrasında sırası ile Software, Microsoft ve Office yazan kısımlara tıklayın,
  • Son açtığınız Office klasörünün içerisinde eskiden en yeniye kadar kullandığınız sürümleri gösteren bilgiler bulunacak. Bu sürümler Office 2016: 16.0 / Office 2013: 15.0/ Office 2010: 14.0 gibi devam eden listeler şeklinde olması gerekiyor.
  • Bilgisayarınızda yeni sürümleri yükleyip beğenmedikten sonra eski sürümlere geçmiş olsanız dahi bu listede yeni sürüm dahi adı bulunur.
  • Bu liste üzerinden Microsoft Outlook hatası çözümü olarak hangi sürümü kullanıyorsanız onu bularak sağ tıklayın ve sil butonuna basın.

Outlook Arama Bölümü Çalışmıyor Microsoft Outlook Microsoft Outlook Search Sorunu microsoft outlook arama calismiyor 1024x292

Yaptığınız bu işlemler sonrasında tüm Office ayarları silinmiş olacak ve yeniden yükleme yaptığınızda aynı hata ile karşılaşmayacaksınız. Direkt olarak kaldırıp yeniden yükleme yapması bilgisayarda kayıtlı olan bu dosyalardan dolayı Outlook hatasını çözmez. Ancak burada bilinmesi gereken en önemli husus tüm Office programları silineceği için önemli bir ayarlarınız varsa bunları bir kenara not etmeniz yada ayarları dışa aktar yapmanız gerekiyor. Karşılaşılan Outlook arama bölümü çalışmıyor tarzında şikayetler üzerine firmadan bir güncelleme yayınlanacağı açıklaması da geldi. Ancak bu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.