Microsoft Edge Güncellemelerinin Adresi Değişti!

[object object] Microsoft Edge Güncellemelerinin Adresi Değişti! i 8

Microsoft yönetimi Windows 10 için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu defaki haberimizin konusunu Edge internet tarayıcısı ve güncellemelerinin işletim sisteminden ayrılması oluşturuyor.

Microsoft’un bir süre önce kullanıma sunduğu Windows 10 ile ilgili yenilikleri devam ediyor. Aldığı yorumları bir şekilde değerlendiren şirket yönetimi Windows 10’la birlikte servis ettiği Edge internet tarayıcısı hakkında da bir adım attı. Tarayıcının alacağı güncellemeler bundan sonra işletim sisteminden tamamen bağımsız şekilde gerçekleşecek.

Aslında Microsoft denildiği zaman akıllara ilk olarak Internet Explorer geliyordu. Bu durumu değiştirmek isteyen şirket yönetimi artık eskisi gibi kullanılmayan Explorer yerine Edge tarayıcıyı kullanıcılarla buluşturmuştu. Edge internet tarayıcısının yalnızca Windows 10 ile atacitybahcesehir.com çalışıyor olması bazı anlarda olumsuz karşılansa da genel olarak aldığı yorumlar iyi yönde. Zira bunun için güzel özelliklere sahip olduğu kullananlar tarafından belirtiliyor. Özellikle dokunmatik ekran ile çalışması artı yönlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

7c4c16ec2e7fb527d6365d7f398a8ff8 [object object] Microsoft Edge Güncellemelerinin Adresi Değişti! 7c4c16ec2e7fb527d6365d7f398a8ff8

İnternet tarayıcıları günümüzün en sık kullanılan araçlarından biri haline geldi. Chrome, Firefox, Yandex gibi tarayıcılar her geçen gün popülaritesini artırırken Microsoft şirketi de kendi tarayıcısını ön plana çıkarmak istedi. Rekabetin artması sonucunda da Edge internet tarayıcısını piyasayla buluşturdu. Yeniliklere devam eden şirket tarayıcıyı daha fonksiyonel hale getirmek için uğraşıyor.

Bilindiği gibi Windows 10 ile beraber sunulan Edge internet tarayıcısı bu zamana dek güncellemeleri Windows Update üzerinden alıyordu. Ancak yeni gelen özellikle beraber bu durum değişti ve güncellemeler Windows Mağazaya bağlandı. Gelecek dönemlerde oluşturulacak güncellemeler Microsoft Edge’in sürekli olarak yeni kalması adına Windows Mağaza aracılığıyla alınacak.

Elbette atılan bu adımın bir başka etkisi de işletim sisteminden tamamen bağımsız hale geliyor oluşu. İlerleyen zamanlarda Edge internet tarayıcısının Windows 8 ile 8.1 kullanıcılarının hizmetine sunulması ise artık olası gözüküyor.