Microsoft Akıllı Telefonunda Bilgisayar İşlemcisi Kullanacak!

Microsoft Akıllı Telefonunda Bilgisayar İşlemcisi Kullanacak! Microsoft Akıllı Telefonunda Bilgisayar İşlemcisi Kullanacak! microsoft yeni modeller icin windows 10 mobile gun 2032454

Microsoft cephesi Windows 10 Mobile tabanlı akıllı telefon geliştirme konusunda çalışmalarını sürdürürken konuyla ilgili yeni haberler gelmeye de devam ediyor. Son ortaya atılan iddia geliştirilecek telefonun içerisinde dizüstü bilgisayar için kullanılan Intel işlemci tercih edileceği oldu.

Teknoloji ve akıllı telefon sektörünün önde gelen isimlerinden Microsoft Windows 10 tabanlı akıllı telefon geliştirme çalışmalarını devam ettirirken kullanmayı düşündüğü yöntemler piyasadaki rakiplerini zorlayacak gibi görünüyor. Microsoft’un işlemci bölümünde farklı bir çözüm üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Ortaya atılan iddialar ise bir hayli ilginç denilebilir. Twitter sitesi üzerinden paylaşılan yazı ve görsellerde Microsoft’un akıllı telefonuyla ilgili bazı bilgiler açıklandı. Dizüstü bilgisayarda tercih edilen Intel işlemciyi Windows tabanlı akıllı telefonunda kullanmak isteyen şirketle ilgili iddiaları dile getiren Evan Blass görsel paylaşarak söylemlerini güçlendirdi.

windows-10-microsoft-android-rom-b_640x360 Microsoft Akıllı Telefonunda Bilgisayar İşlemcisi Kullanacak! Microsoft Akıllı Telefonunda Bilgisayar İşlemcisi Kullanacak! windows 10 microsoft android rom b 640x360 e1478519500425

Microsoft’un bilgisayar için kullanılan işlemciyi akıllı telefon için düşünmesi ise bazı yorumları beraberinde getirdi. Özellikle bunun bir güç israfı olarak görülebileceği söylenirken telefonun Surface Phone olma ihtimali üzerinde duruluyor.

Yorumlarda telefonun batarya süresinin ne kadar olacağına dair düşüncelerde yer aldı. Intel işlemci tercih edildiği takdirde büyük boyutlu bir bataryanın olması gerektiği ifade edildi.

Paylaşılan görsellerde kablosuz Continuum desteğine de dikkat çekildi ve bu durum akıllara telefonlarda kullanılabileceği ihtimalini getirdi. İlerleyen zamanlarda ise masaüstündeki uygulamaların Continuum desteği ile kullanılması da mümkün görülüyor.

Microsoft’un akıllı telefon modelleri kullanıcılara sunulurken yeni modeller üzerinde çalışmalar hızla devam ediyor. Son olarak Windows 10 Mobile tabanlı akıllı telefon projesi ile ilgili haberlere konu olan şirketin işlemci bölümünde de farklı bir adım atmayı düşündüğü iddia ediliyor. Telefonla ilgili ayrıntılı bilgiler ise henüz gelmedi. Microsoft’un ne zaman akıllı telefonu tanıtacağı ve satışa çıkaracağı merakla bekleniyor.