MacBook Pro’da Touch ID Özelliği!

MacBook Pro'da Touch ID Özelliği! MacBook Pro’da Touch ID Özelliği! Apple 11 inc MacBook Air MJVM2TU A Dual Core i5 1 6G 25544 6

Bilgisayar dünyası Apple‘dan gelecek MacBook Pro haberlerine odaklandı. Uzun bir sürenin ardından büyük değişikliklerin yaşanması beklenirken MacBook Pro iddialı yapısıyla dikkat çekeceğe benziyor.
Son zamanlarda ortaya çıkan söylentilerin bir kısmı yeni MacBook Pro ile ilgili olmaya başladı. Özellikle dokunmatik OLED panelle piyasaya sürülmesi beklenen MacBook Pro‘nun kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı da merak ediliyor.
Şu sıralar mobil dünyasında yaşanan iddialı gelişmeler bilgisayar platformunu da etkilemiş görünüyor zira Apple cephesi MacBook Pro hazırlıklarına hız vermiş durumda. Eğer gelen bilgiler doğruysa cihazın eylül ayında tanıtılması bekleniyor. Muhtemelen iPhone 7 ile beraber görücüye çıkacak.

gallery1_22561 MacBook Pro'da Touch ID Özelliği! MacBook Pro’da Touch ID Özelliği! gallery1 22561 1024x548
Apple bir süredir MacBook Pro ile ilgili detaylar üzerinde çalışıyordu ve bu da gözlerin şirketin üzerine çevrilmesini sağlamıştı. Yapılacak değişikliklerin ne büyüklükte olacağı ise ilgiyle takip ediliyor diyebiliriz. Kaynaklardan gelen bilgiler tasarımın hafif, ince ve metal enjeksiyon ile kaplı olacağını gösterirken klavyenin üst bölümünde bir de dokunmatik OLED panelin yer alacağı düşünülüyor. Bunun için macOS Sierra işletim sisteminde görülen bazı kodlar kaynak olarak sunulabilir.
MacBook Pro‘nun sahip olduğu özellikler tabii ki bunlarla sınırlı değil. Haber sitelerinde dolaşan iddialar iPhone modellerindeki [ads1]

Touch ID sensörünün MacBook Pro‘da da yer alacağı yönünde. Kullanıcılar için faydalı olacağı düşünülen bu gelişme sonucunda güç butonuna parmak izi sensörünün eklenmesi bekleniyor. Bu şekilde MacBook Pro rahat bir şekilde açılabilecek. Touch ID ayrıca güvenlikle ilgili işlemcilerde de tercih edilebilir.
Apple, macOS Sierra‘yı tanıtırken Auto Unlock özelliği ile ilgili bilgiler vermişti. Apple Watch akıllı saat yardımıyla şifre girişi yapmaya gerek kalmıyor ve MacBook bilgisayarlar açılabiliyordu. Dolayısıyla yaşanan son gelişme Apple Watch sahibi olmayan kişileri mutlu edecek. [adsx]