Logitech Sessiz Çalışan Mouse Modellerini Duyurdu!

logitech sessiz Çalışan mouse modellerini duyurdu! Logitech Sessiz Çalışan Mouse Modellerini Duyurdu! logitech logo 010313 1024x959

Klavye ve Mouse üretimi konusunda piyasanın önemli isimlerinden biri olarak görülen Logitech bir süredir yeni ürünler üzerinde çalışıyordu. Mouse kullananlar için güzel bir haberin duyurusu nihayet yapıldı ve sessiz çalışan Mouse modelleri görücüye çıktı.

M220 Silent ile M330 Silent Plus adı verilen modeller sessiz çalışmaları ile aynı zamanda ilk olma özelliğini de taşıyor. Firmanın verdiği bilgilerde tıklama sesinin %90 oranına dek önlendiği bulunuyor. Logitech imzası taşıyan Mouse modelleri M220 Silent ile M330 Silent Plus bilgisayar kullanıcıları açısından rahat bir kullanım imkânı sunuyorlar. Özellikle çıkan sesten rahatsız olanlar için bu iyi bir seçenek gibi görünüyor. Bir diğer önemli detayda bu mouse’ların yazılım desteği olmadan çalışabilmeleri.

Aslında teknolojinin gelişmesiyle beraber bu tür Mouse işletim sistemleri tanınmaya başlandı. Windows ve Linux gibi işletim sistemlerin kullanılmasıyla yazılıma ihtiyaç duyulmuyor. Sessiz kaydırma özelliği ile beraber kullanıcılara rahat bir şekilde çalışabilme imkanı sunuluyor.

M220 logitech sessiz Çalışan mouse modellerini duyurdu! Logitech Sessiz Çalışan Mouse Modellerini Duyurdu! M220

Peki, Logitech’in piyasaya süreceği M220 Silent modelinin özellikleri neler?

Tasarımında kauçuk tekerlek kullanılarak kaydırma yapması sağlanan M220 Silent’ta tıklama sesinde belirgin oranda azalma mevcut. %90’a kadar sessiz çalışma özelliğine sahip. Ayrıca 10 metreye kadar uzaktan kullanılabilmesi içinde nano alıcısı mevcut. Mouse için 18 aylık pil ömrü bulunurken hem konforlu hem de rahat taşınabilme olanağı ile dikkat çekiyor.

M220 Silent isimli Mouse’un boyutları ise 99 mm x 60 mm x 39 mm olarak belirtiliyor. 3 adet tuşa sahip olan model 75.2 gramlık bir ağırlığa sahip. Kablosuz bağlantı hızında 2.4 GHz sunan modelin Logitech tarafından sağlanan gelişmiş optik izleyicisi bulunuyor. Herkesin merak ettiği ve bizimde son olarak ekleyeceğimiz şey ise fiyatı. M220 Silent isimli modele sahip olmak isteyenler için etiket fiyatı 59.90 TL olarak belirlendi.

M330 Silent Plus ise 24 aya kadar çıkabilen pil ömrü, 3 adet tuşu ile 89.90 TL’den alıcılarını bekliyor.