Lenovo, Yeni Yoga Bilgisayarını Tanıttı

Lenovo, Yeni Yoga Bilgisayarını Tanıttı Lenovo, Yeni Yoga Bilgisayarını Tanıttı lenovo yoga book android front

Lenovo, Yeni Yoga Bilgisayarını Tanıttı

Lenovo, teknoloji dünyasının bir araya geldiği  Mobile World Congress’de  tanıttığı yeni Yoga 720 ve Yoga 520 ürünleri ile kişiselleştirilmiş teknolojiyi başka bir boyuta ulaştırıyor. Bilgisayar kullanıcıların gün geçtikçe  daha çok önem verdiği bilgisayarların kişisel özelliklere uygun olarak dizayn edilmesi ve özel ihtiyaçlarımızın karşılanmasına uygun olması fikirleri Lenovo’nun bu iki yeni ürünü ile gerçekleşiyor.

Gerçek Kalem Deneyimi

Kalem ile yazı yazmanın insan doğasına daha uygun olmasının haricinde birçok kişi için bu kişisel hissettirerek düşüncelerimizi daha iyi ifade etmeyi sağlar. Yeni Yoga 720 ve Yoga 520 modellerinin Ultra-duyarlı dokunmatik ekran ile birleştiğinde, daha zengin kişisel ifade için Windows Ink’de düzenleme, not alma ve çizim için kalem desteği sağlıyor. Yeni Yoga modellerinin başka bir  önemli özelliği ise yeni nesil parmak izi okuma teknolojisi ile kullanıcıların güvenliğini kişiselleştiriyor olması. Yoga 720 modelinde yeni nesil parmak izi okuma teknolojisi eklenmiş olup bu özellik Yoga 520 modelinde ise bir seçenek olarak sunulmuş.

Çok Yönlülüğe İhtiyacı Olan Kullanıcılar için Muazzam

Kişisel bilgisayarlarda çok yönlülüğe olan ihtiyaç her geçen gün durmaksızın artarken  yeni Yoga dizüstü bilgisayarlar, yapılan işlemler arasında kolaylıkla geçiş yapmak istenildiğinde birçok imkandan faydalanmayı sağlıyor.[ads2]

Yoga 720, büyüleyici grafikleri ile yüksek netlikte videolar için 13 inç ekrana sahip olup, 12 inç form faktörüne uyan 4K IPS ekran ve ultra dar ön çerçeveleri ile bilgisayarda yüksek kalitede film keyfi yaşatıyor. Ayrıca  Dolby Audio Premium ile JBL hoparlörlere sahip olması da öne çıkan özelliklerinden.

Hem Hafif Hem de Performansı Güçlü

Bu tarz bilgisayarlar için kolay taşınabilme sık aranan bir özellik. Yeni Yoga 720 sadece 1.3 kg ve 14.3 mm kalınlığında. Yoga 520 ise 1.74 kg ve 19.9 mm kalınlığında.  Ağırlıkları azalmasına rağmen yeni Yogaların pil ömründe azalma olmaması diğer bir tercih sebebi.

Yüksek performans gerektiren programlara sahip Windows 10’a rağmen hem yeni Yoga 720 ve Yoga 520 de hız ve güç performansı tüm kullanıcılar için bir arada buluşturdu.