En İyi Laptop Markaları -1

En İyi Laptop Markaları -1 En İyi Laptop Markaları -1 dsnew laptop drawer 3 2

İlk bilgisayar üretildiğinde bugünlerdeki gibi çantaya konup taşınabilecek modeller hayal edilemiyordu. Masaüstü olarak başlayan macera günümüzde her yere götürülebilen ve kolaylıkla işlerin halledilebildiği laptop’lara dönüşmüş durumda. Elbette alternatifler sürekli olarak artıyor ve bu da kullanıcıların hangi markayı ve modeli tercih etmeleri gerektiği konusunda kafalarının karışmasına neden oluyor. Bu yazımızda dünyaca ünlü laptop markalarına ait bazı bilgileri derledik, yararlı olmasını umuyoruz.

Dizüstü bilgisayar denildiği zaman akla ilk gelenler genellikle Asus, HP, Apple gibi şirketlerin ürettiği cihazlar oluyor. Hem bu isimlere yönelik hem de diğer firmalara ait detaylı bilgiler ise şu şekilde:

Asus: Tayvan merkezli teknoloji şirketi olan Asus, 1989 yılından bu yana müşterilerine hizmet veriyor. Bilgisayar ve donanım üreticisi olarak yoluna devam eden şirket dizüstü modelleriyle tanınıyor. Cep telefonu, tablet bilgisayar, bilgisayar sistemleri ve bilgisayar çevre bilimleri Asus’un ilgilendiği diğer alanlar arasında yer alıyor.

5875_1554 En İyi Laptop Markaları -1 En İyi Laptop Markaları -1 5875 1554 1024x608

HP: Merkezi ABD Kaliforniya’da buluna HP, kişisel bilgisayar, tablet bilgisayar, akıllı telefon, sunucu ve yazıcı gibi birçok alanda ürettiği cihazlar ile tanınıyor. Yazılım ve hizmet sağlayıcı olmasının yanı sıra bilgi işlem konusunda da deneyim sahibi.

DELL: Bir ABD merkezli teknoloji şirketi daha listemize giriş yapıyor. Dünyanın en büyük kişisel bilgisayar üreticilerinden biri olan DELL, sunucu ve yazıcı alanlarında da hizmet veriyor. Merkezi Teksas’ta bulunan şirket 1984 yılında kuruldu.

xps-family-polaris-sub-cat-franchise-laptops-mod-06 En İyi Laptop Markaları -1 En İyi Laptop Markaları -1 xps family polaris sub cat franchise laptops mod 06

Lenovo: Pekin, Çin merkezli bilişim teknoloji şirketi. Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, netbook, yazıcı ve tarayıcı alanlarında hizmetleri bulunan Lenovo 1984 yılında kuruldu. Dünya çapında ürünlerini duyurmayı başaran şirket tablet bilgisayar alanında da yer alıyor.

Dizüstü bilgisayar seçimi yaparken dikkatli davranmak gerekiyor. Satın almadan önce araştırma yapmak iyi bir adım olarak değerlendirilebilir.