Taskmgr.exe Hatası Çözüm Yolu

LG UP %16’da Takılma Hatası Çözümü

Bilgisayarda BIOS Nasıl Sıfırlanır

Windows’ta iTunes 4013 Hatası Çözümü

İtalya Depremi Wi-Fi Şifrelerini İptal Ettirecek!

İnternet 29 Ağustos 2016
727 Okundu

İtalya son zamanların en büyük felaketlerinden biriyle karşı karşıya kaldı. Perugia kenti 6.2 büyüklüğünde yaşanan depremin ardından yaralarını sarmaya uğraşıyor. Depremzedeler ise kurtarma çalışmalarına katkı sağlayacağına inandıkları için bölgedeki wi-fi şifrelerinin kaldırılmasını talep etti.

Depremin yaşandığı yerde geri dönülemez hasarlar oluşuyor. İtalya’nın başına gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem bunun son örneği oldu. 250’ye yaklaşan cenaze sayısı ve 400’den fazla yaralının olduğu doğal afet sonrasında Perugia’nın Tronto köyü adeta enkaz yığınına döndü. Arama ve kurtarma faaliyetleri tüm hızıyla devam ederken depremi yaşayan halkın hükumetten bir isteği var. Bölgedeki wi-fi bağlantılarının şifresiz hale gelmesi ile depremzedelerin yakınlarıyla daha kolay görüşebilme imkânının doğacağını söyleyen bölge halkı İtalyan hükumetinin talebi değerlendirmesini istiyor.

page_italyada-deprem-en-az-14-olu_443063631 İtalya Depremi Wi-Fi Şifrelerini İptal Ettirecek!

Hükumet kanadından konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı ancak istek değerlendirilir ve olumlu bir yanıt gelirse anlık mesajlaşma uygulamaları WhatsApp, Facebook Messenger ve Skype gibi isimler üzerinden herkes iletişim kurabilecek, yardım kuruluşlarının da çalışmalarına katkı sağlayacak.

İtalyan vatandaşlarının hükumetten rica ettikleri yardım doğrultusunda internet şifresiz olabilir. Yakınlarıyla görüşebilmek ve onlara yardım ulaştırabilmek için bunun gerekli olduğuna inanan bölge halkı daha öncede yapılan bu tür bir uygulamanın tekrarlanmasını istiyor. Yardım kuruluşları da halkın bu isteğine destek verdi ve arama, kurtarma çalışmalarında böyle bir imkânın kendilerine büyük katkı sağlayacağına inandıklarının altını çizdiler.

Halk tarafından dile getirilen yardım isteği doğrultusunda İtalyan hükumetinin ne tür bir cevap vereceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. İnternetin şifresiz hale getirilmesinin olumlu yanları olduğu kadar kuşkusuz olumsuz yanları da bulunuyor ancak deprem gibi yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan büyük bir doğal afetin ardından bazı riskler alınabilir ve insan hayatını kurtarmak adına bir şeyler yapılabilir.

Yazar Hakkında
Profili Görüntüle

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Sayfa da113 sorgu var. 0,782 saniyede yüklendi.