Bilgisayarda Aynı Fotoğrafları Bulma

Yarış Kazan ile Yarışın ve Para Kazanın

Mahallenin Abisi – Android Oyunu / Oyna Kazan

Telefon Kayıt Harcı 1500 TL Oldu !

İstenmeyen Smslere 8 milyon lira Ceza

Güncel, İnternet 15 Şubat, 17:11'de eklendi 30001 Görüntülenme

İstenmeyen Smslere 8 milyon lira Ceza

Bildiğiniz üzere önceki yıl içerisinde reklam smsleri yasaklanmıştı. Fakat mesaj göndermeye devam eden firmalar da olunca bakanlığın belirlediği miktarlar üzerinden ceza kesiliyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yayınladığı bildiri de geçtiğimiz yıl istenmeyen ticari ileti şikayetleri üzerine toplamda 8.2 milyon lira idari para cezası kesti. Yasanın geldiği günden bugüne kadar toplamda 8 milyon 339 bin 986 lira idari para cezası kesilirken bundan sonra da bu cezaların artması gündemde.

Cezanın ilk yasalaştığı dönemde pazarlama ve tanıtım amaçlı mesaj, arama ve e posta gibi reklam bildirileri azalmıştı. Fakat 2016 yılında iyice artan reklam bildirimleri, firmalara para kazandıracağına para kaybettirdi. Bilinçlenen tüketiciler, istemedikleri bildirimleri şikayet edince işleme koyulan şikayetler sonuçlanmaya başladı. Bakanlığın topladığı ceza paraları da bunun en net örneği.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığının internet sayfasında oluşturulan şikayet sisteminin yanı sıra e-Devlet Kapısına entegrasyonu sağlanan “Ticari Elektronik İleti Şikayet Sistemi” üzerinden uygulamanın yayın tarihi 7 Temmuz 2015 tarihinden bugüne kadar 239 bin 901 şikayet alındığı öğrenildi.

Şikayet edilen bildirim türlerinde ilk sırayı 218 bin başvuru ile SMS bildirimi aldı. SMS’i 15 bin 877 şikayet ile sesli arama takip ederken, 5 bin 181 şikayet ile e-posta bildirimleri aldı.

Yapılan incelemeler doğrultusunda il müdürlüklerince kesilen cezalar, 8 milyon lirayı geçerken, henüz sonuca ulaşmayan birçok başvuru konusunda da kişiler ve kurumlardan da savunma istendi ve para cezası aşamasına gelindi.

Söz konusu dönemde yapılan şikayet başvurularında il bazında ilk sırayı 37 bin 369 şikayet ile İstanbul olurken, 14 bin 399 şikayet ile İstanbul’u Ankara takip etti. 5 bin 710 şikayet ile İzmir 3. sırada yer aldı.

Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
free download udemy course
download intex firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy course download free
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...