iPhone 7’nin Bluetooth Bağlantısı Sorun Çıkarıyor!

iPhone 7'nin Bluetooth Bağlantısı Sorun Çıkarıyor! iPhone 7’nin Bluetooth Bağlantısı Sorun Çıkarıyor! iphone 7 1

Apple bir süre önce geliştirdiği ve piyasaya sürdüğü iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile ilgili bir takım sorunlarla mücadele ediyor. Kullanıcılarının dört gözle yolunu beklediği, uzun süre gündemde kalmayı başaran yeni iPhone modelleri iPhone 7 ile iPhone 7 Plus geride bıraktığımız dönemde nihayet görücüye çıkmış, olumlu ya da olumsuz yorumları beklemeye başlamıştı. Gelen haberler ise şimdilik olumsuz bir yönün bulunduğunu ve şirketin bununla ilgilenmesi gerektiğini gösteriyor, o da bluetooth sorunu.

Yeni çıkan modellerde ilk etapta bazı farklılıklar göze çarpıyordu. Bunlardan bir tanesi de kulaklık girişinin kaldırılmasıydı. Bu şekilde bir kullanımın nasıl gerçekleşeceği merak edilirken iPhone sahipleri bluetooth eşleşmesinin gerçekleşmemesinden şikayet etmeye başladı.

iphone-7-ve-iphone-7-plus-turkiye-de-tutar-mi iPhone 7'nin Bluetooth Bağlantısı Sorun Çıkarıyor! iPhone 7’nin Bluetooth Bağlantısı Sorun Çıkarıyor! iphone 7 ve iphone 7 plus turkiye de tutar mi 1024x576

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus alanların önünde iki seçenek bulunuyor. Bluetooth bağlantısını kullanmak ya da kutuda çıkan dönüştürücüyü tercih etmek. Anlaşılan o ki Bluetooth seçeneği biraz sorun çıkarıyor. Durumdan en çok muzdarip olanlar ise BMW kullanıcıları gibi görünüyor zira araçlarında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın bluetooth eşleşmesini gerçekleştirmediğini söylüyorlar. Bu sorun diğer markalarda da yaşanıyor ancak BMW için biraz daha büyük bir probleme dönüşmüş durumda.

Şikayetlerin artması üzerine BMW yetkililerinden konuya ilişkin bir açıklama geldi. Açıklamada mevcut sorunların farklında olduklarını belirten yetkililer, Apple ile ortak çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. BMW araçlarında aynı sorunun yaşanmaması adına uyumu sağlamak için testlerin sürdürüldüğünün altı çizilirken işlemler bitene dek iPhone 7’nin kendileri açısından onaylı bir telefon olmadığını belirttiler.

Kullanıcılar için Bluetooth sorununu bir an önce çözmesi beklenen Apple cephesinden ise henüz net bir haber gelmedi. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahiplerinin tamamen problemin ortadan kalkması adına iOS güncellemesini beklemesi gerekiyor. Apple’ın konuyu bu şekilde çözüme kavuşturacağı düşünülüyor.