iOS Kullanıcıları İçin Yeni Bir Tarayıcı “Firefox Focus”

iOS Kullanıcıları İçin Yeni Bir Tarayıcı "Firefox Focus" iOS Kullanıcıları İçin Yeni Bir Tarayıcı “Firefox Focus” focus blog

İnternet ortamında dolaşırken sıklıkla aklımıza takılan konulardan birisidir güvenlik. Şirketler tarafından güncellenen tarayıcılar çeşitli imkanları sunsa da yeni bir adım atmak isteyen Mozilla bir uygulama geliştirmeye karar verdi ve iOS kullanıcılarının hizmetine sundu.

İnternet tarayıcıları günlük hayatta kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Sundukları hizmetler ile her türlü aramaya imkan tanıyan ünlü isimlerden biri kuşkusuz Firefox. Güvenlik ise internet kullanımının olmazsa olmaz koşullarından biri. Hal böyle olunca Mozilla işe el attı ve yeni bir tarayıcı geliştirerek tanıttı. Firefox Focus adı verilen tarayıcı sayesinde kullanıcılar gizli kalarak internette sörf yapabilecekler.

Her ne kadar günümüzde internet tarayıcıları tarafından özel gezinti modları sunulsa da yine de kullanıcılar için daha fazlası gerekiyor. Konuyu gündemine alan Mozilla iOS platformu için yeni bir tarayıcı geliştirerek tanıtımını yaptı. Firefox Focus tarayıcı sayesinde artık çok daha güvenli bir şekilde internet gezintisi mümkün olacak.

sc552x414 iOS Kullanıcıları İçin Yeni Bir Tarayıcı "Firefox Focus" iOS Kullanıcıları İçin Yeni Bir Tarayıcı “Firefox Focus” sc552x414

Peki, Firefox Focus nasıl çalışıyor?

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki yeni tarayıcı yalnızca iPhone ve iPad cihazlarını kapsıyor. Bu cihazlara sahip olanların kullanabileceği Firefox Focus’ta yer imleri kısmına yer verilmedi. Güzel olan tarafı ise dolaşılan sitelerle ilgili geçmişin ayıt altına alınmaması.

Herhangi bir sitenin Firefox Focus ile açılamaması durumunda yapılacak olan şey uygulamanın alt bölümündeki yere tıklayıp sayfanın Safari ile beraber açılmasını sağlamak. Böylelikle istenilen yerde rahatlıkla dolaşılabilir.[ads2]

Halihazırda hayatımızda olan gizli gezinti modu bize yardımcı olmayı başarsa da Mozilla sayesinde yeni bir seviyeye geçilmiş oldu. iOS işletim sistemi için geliştirilen ve duyurulan Firefox Focus kullanıcıları için reklam, sosyal izleyici ve analitikleri engelleyebilmesi ile de öne çıkıyor. Bu da eskiye nazaran çok daha hızlı gezinti yapma olanağını sunuyor.