iOS Gmail Güncellemesi Yayınlandı!

ios gmail güncellemesi yayınlandı! iOS Gmail Güncellemesi Yayınlandı! gmail

iOS kullanıcıları için Gmail uygulaması yenilendi. Google tarafından üzerinde iyileştirmeler yapılan Gmail bundan böyle çok daha hızlı çalışacak.

Google sahip olduğu servislerden Gmail için hazırlıklarını tamamladı ve iOS için beklenen güncellemeyi getirdi. Yalnızca özellikleri değil tasarımı üzerinde çalışmalar gerçekleştirilen Gmail farklı yapısıyla kullanıcıların beğenisine sunuldu. iOS için halihazırda hizmette olan Gmail uygulaması birçok açıdan yenilenerek sahip olduğu özellikler bakımından daha dikkat çekici hale geldi.

Android kullanıcıları bir e-postayı silmek ya da arşive kaldırmak için yana doğru kaydırma işlemiyle istediklerini gerçekleştiriyordu. iOS’ta da kolay bir şekilde bunu yapmak artık mümkün olacak.

gmail-ios-app-100691721-large ios gmail güncellemesi yayınlandı! iOS Gmail Güncellemesi Yayınlandı! gmail ios app 100691721 large

Google çalışmalarına bir noktayı daha ekledi ve Undo Send adında yeni bir özelliği hayata geçirdi. iOS’a getirilen bu son özellik ile gönderilen e-posta üzerinde değişiklik yapılabilecek. Örneğin bir mail gönderildikten sonra ekranda kısa bir özet belirecek ve şayet farklılık yapılmak istenirse e-postanın ulaşmasını geciktirilebilecek ve düzeltmeler tamamlanacak.

Gmail’in iOS kısmına eklenen bu özellik masaüstü versiyonda zaten mevcuttu. Ancak buradaki önemli nokta masaüstünde gecikme süresi 5 ile 30 saniye arasında olabilirken iOS uygulaması için en fazla 5 saniyelik bir erteleme mümkün olacak.

iOS için hızlandırılan Gmail’de aramalarda eskisine nazaran daha kolay ve çabuk bir şekilde yapılacak. Yazım önerileri de aynı şekilde kullanıcılara hızlı bir şekilde sunulacak.

Güncelleme ile değiştirilen iOS Gmail uygulamasında yine aynı kalan bir özellik bulunuyor . Birden fazla hesabı olanlar gelen maillere ayrı ayrı bakmaya devam edecek. Anlaşılan iOS işletim sistemini tercih edenlerin Android’de olduğu gibi kolay bir kullanım için bir süre daha beklemesi gerekecek.

iPhone ve iPad kullanıcıları Gmail uygulamasının güncellemesini gerçekleştirerek kullanmaya başlayabilecek. Yorumların nasıl olacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.