iOS 10.1.1 Güncellemesinde Arama Yapılamıyor!

iOS 10.1.1 Güncellemesinde Arama Yapılamıyor! iOS 10.1.1 Güncellemesinde Arama Yapılamıyor! 1412153787054 wps 5 The new Apple iPhone 6 an

iOS 10.1.1 güncellemesi yayınlanalı çok fazla bir zaman olmadı ancak şimdiden hakkında bazı olumsuz yorumlar gelmeye başladı.

Apple tarafından iPhone 7 modelleri ile birlikte tanıtılan ve daha sonra yeni güncellemelerle kullanıcılara sunulan iOS 10 hakkında eleştiriler gelmeye devam ediyor. Özellikle son yeniliğin ardından kullanıcılar iPhone cihazlarından arama yapamadıklarını belirtiyor.

Ntv’nin sitesinde yer alan habere göre iPhone kullanıcılarının başı iOS 10.1.1 güncellemesi ile dertte. Telefonun başlıca özelliklerinden biri olan arama yapma son güncelleme yüzünden yapılamıyor.

İnternette karşılaşılan yorumlar birçok kullanıcının aynı problemle uğraştığını gösteriyor. iPhone 7, iPhone 6S ve iPhone 5S telefon uygulamasının donduğu için sıkıntı yaşanan modeller arasında yer alıyor. Uygulamanın donması sonucunda arama yapma, aramaları cevaplamakta tam bir karmaşaya neden oluyor.

ios-7-messages-004 iOS 10.1.1 Güncellemesinde Arama Yapılamıyor! iOS 10.1.1 Güncellemesinde Arama Yapılamıyor! iOS 7 Messages 004

Yapılan eleştirilerde göze çarpan noktalardan birisi de bu sorunun iOS 10.1.1 güncellemesinin ardından başladığı oldu. Dolayısıyla yeni bir güncelleme ile konuya açıklık getirilmesi muhtemel. Ancak belirtmemiz gerekiyor ki şirket cephesinden konuyla ilgili henüz net bir bilgi gelmiş değil.

Son olarak iPhone 6s modeli için batarya değişimi programıyla gündeme gelen Cupertino merkezli teknoloji şirketi kullanıcıların sorunlarına yönelik çözümler üretmeye devam ediyor. iOS 10’un ardından yayınlanan iOS 10.1.1 güncellemesine yönelik yapılan olumsuz eleştirilere Apple tarafından ne zaman açıklama yapılacağı merakla bekleniyor. Bizde konuyla ilgili yeni haberleri yakından takip ediyor olacağız ve bir gelişme yaşandığı takdirde buradan sizlere duyuracağız.

iOS 10.1.1 iPhone 7 Plus için portre kamera özelliğini getirmişti. Güncellemeyi alan modeller ise şu şekilde: iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad pro, 9.7 inç iPad pro, iPod Touch 6. Nesil.