İnternet Ortamının Karanlık Yönleri!

İnternet Ortamının Karanlık Yönleri İnternet Ortamının Karanlık Yönleri! vir  s

İnternet, birçok yönden hayatlarımızı olumlu yönden etkiliyor. Hız, ulaşılabilirlik, kolaylık gibi birçok avantaja sahip olmasına rağmen her yararlı şeyde olduğu gibi, internette de kötü amaçlı birçok insan geziyor. Nereden ne çıkacağını bilmediğimiz siteler mevcut ve bunlar her yönden bizleri tehdit etmeye devam ediyor Şimdi internet ortamında karşılaşabileceğiniz en ilginç bilgilerden bahsedeceğiz.

 

FBI Suçlular İçin Servet Ödüyor!

Hackerlar sadece sivil insanların değil aynı zamanda güvenlik teşkilatlarının da sevmediği gruplardan biri. Özellikle devletlere yapılan siber saldırılar nedeniyle aranan hacker sayısı hiç de azımsanmayacak kadar ve bunların yakalanması gerekiyor. FBI bu hackerları yakalayabilme için, servet denebilecek paralar ödemeye hazır ve halihazırda ödüyor da. Örneğin bu aralar aranmakta olan bir Roman hacker olan  Niculae Popescu için tam olarak 1 milyon dolar ödül teklif ediliyor.

Şu Ana Kadar Görülmüş En güçlü Virüs

İnternet Ortamının Karanlık Yönleri İnternet Ortamının Karanlık Yönleri İnternet Ortamının Karanlık Yönleri! vir  s

İnternet Ortamının Karanlık Yönleri

Şu ana kadar belki binlerce zararlı yazılım yapıldı ve hepsi de canları yakmayı başardı. Ancak tarihte bir yazılım vardı ki bu virüsün yaptığını, hiçbir virüs yapamadı. Kullanıldığı bilgisayarı TWD’de oynayabilecek bir hale getiren bu virüs, bilgisayarların DDOS saldırılarına açık hale gelmesine neden oluyor. Dünya çapında verdiği zarar ise 38.5 milyar dolar!

Sosyal Medya Hackerların En Sevdiği Alanlar

Hackerların kullanıcılar hakkında en rahat bilgi toplayabildiği alanlardan biri hiç şüphesiz ki sosyal medya. Araştırmalara göre internet kullanıcılarının %64’ü sosyal medya hesabına sahip ve birçoğu bu hesapları aktif olarak kullanıyor. Bu da 1.6 milyara yakın insan demek ve rakam bu kadar yüksek olunca en kolay hamleler sosyal medya üzerinde yapılıyor.

Bilgisayarlar Güvenli Değil

Bilgisayarımız güvenli diye birçok banka hesabımıza ve diğer hesaplarımıza bilgisayarımız üzerinden giriyoruz. Ancak yapılan araştırmalar bunun tamamen yalan olduğunu, üst düzey dikkat gerekiğini ortaya koydu. Dünyadaki bilgisayarların %99’u güvenli değil.[ads1]

Not: TWD’de zombi salgınının anlatıldığı bir yabancı dizi. Uzun hali The Walking Dead.