Instagram’dan Alışveriş Yapmak Artık Daha Kolay!

Instagram'dan Alışveriş Yapmak Artık Daha Kolay! Instagram’dan Alışveriş Yapmak Artık Daha Kolay! indir 1

İnternet üzerinden alışveriş her geçen gün daha fazla kullanıcıların ilgisini çekerken site yöneticileri de durumu gündemlerine alıyorlar. Instagram’ı satın alan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg sosyal medya platformu üzerinden kolayca alışveriş yapma imkanı sunmaya hazırlanıyor.

Mark Zuckerberg sahip olduğu sosyal medya platformları üzerinden kullanıcıların ilgisini çekecek özellikleri devreye sokmaya devam ediyor. Intagram’da fotoğraflarda görünen ürünlere bir link aracılığıyla erişmek mümkün olacak.

Instagram’da butikler satışlarına devam ederken Zuckerberg’de konuya farklı bir açıdan yaklaşmaya hazırlanıyor. Popülerliğini bu yönde ilerletmek isteyen Instagram’dan ürün satın alabilmek daha kolay hale gelecek. Özelliğin ayrıntılarında platformda yayınlanan ürünler üzerine etiket eklenmesi yer alıyor. Bu şekilde kolayca sitenin sayfasına ulaşılarak satın alma işlemi tamamlanabilecek.  Bir diğer ayrıntı ise kullanıcıların sevdikleri ürünü arşivlerinde saklayabilme imkanları olacak.

Colored paper bags on a laptop screen Instagram'dan Alışveriş Yapmak Artık Daha Kolay! Instagram’dan Alışveriş Yapmak Artık Daha Kolay! online shopping 4 e1478696566256

Mark Zuckerberg  üzerinde çalıştığı projeyle ilgili olarak anlaşma içerisine girdiği markaların ürünlerini kullanıcılar için etiketler ile sunacak. Anlaşmadan dolayı müşterilerini artıracak olan şirketlerin gelirlerinden Instagram cephesi de payını alacak.

Instagram fenomenleri de bu konuyla yakından alakadar olacak zira platforma yeni kullanıcı kazandıran hesapların yeni gelir kapısı olması bekleniyor. Şirket yönetiminin Vine benzeri bir kaderle karşılaşmamak için bu tür bir adım attıkları söyleniyor.

Vine oldukça popüler bir platform iken içerisinde yer alan fenomenlerin Twitter’dan beklentileri 1.2 milyon dolarlık ücretti. Ancak Twitter durumu olumsuz karşılamış, sonucunda da fenomenler siteden ayrılmıştı. Bilindiği üzerede bir süre önce kapanacağına dair haberler çıkmış, kepenkleri indirmişti.

Ancak belirtmemiz gereken bir detay bulunuyor ki oda bahsedilen özelliğin şimdilik Instagram’ın iOS uygulamasında ve yalnızca ABD’de geçerli olacağı. Elbette bu durum ilerleyen zamanlarda yapılacak marka anlaşmaları ile diğer ülkeler içinde geçerli olabilir.