Instagram 600 milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Instagram 600 milyon Kullanıcıya Ulaştı! Instagram 600 milyon Kullanıcıya Ulaştı! instagram 1

Sosyal medya platformları internet kullanımının artmasına bağlı olarak popülerliğini sürdürmeye devam ederken yaşanan rekabet sonucunda hem yeni özellikler dahil ediliyor hem de daha fazla büyümenin hesapları yapılıyor. En bilinen uygulamalardan biri olan Instagram bu anlamda son zamanların en kârlı ismi oldu diyebiliriz. Yapılan açıklama uygulamanın sahip olduğu kullanıcı sayısının rekora koştuğunu gösteriyor.

İlk kurulduğu günden bu yana internet ile ilgilenenlerin yakın takibinde olan ve sürekli olarak yeni kullanıcılarla buluşmaya devam eden Instagram bir süre önce Facebook tarafından satın alındı. Satın alma işleminin ardından iki uygulama arasındaki bağlantının nasıl olacağı ve ne gibi özelliklerin hayata geçirileceği merak konusuydu.

Yapılan güncellemelere baktığımızda Instagram’daki en net değişikliklerden birinin hikayeler bölümü olduğunu söylemek mümkün. Snapchat ile tanınan ve sevilen özellik Facebook tarafından Instagram’a eklendi ve kullanıma açıldı. Anlaşılan o ki bu durum işe yaradı ve kullanıcı sayısını artırdı.

unnamed Instagram 600 milyon Kullanıcıya Ulaştı! Instagram 600 milyon Kullanıcıya Ulaştı! unnamed 1

Facebook cephesinden yapılan açıklama Instagram’ın popülerliğini ortaya çıkardı. Son rakamlara göre 600 milyon aktif kullanıcıya ulaşan uygulama büyümeyi sürdürüyor. 6 aylık süreç içerisinde 100 yeni kullanıcıyla buluşan Instagram rekabet piyasasında adından söz ettirmeyi başarıyor.

Bilindiği gibi Facebook Instagram’ı satın aldı ve Snapchat içinde aynısını yapmak istedi ancak Snapchat cephesi bu duruma olumlu yaklaşmadı. Daha sonraki süreç ise Snapchat’e ait özelliklerin Instagram ile buluşmasıyla devam etti.

İlerleyen zamanlarda hem kullanıcı sayısı hem de bünyesine dahil ettiği özellikler ile sıkça konuşulacak gibi görünen Instagram için yeni özellikler gündeme gelebilir. Facebook yönetiminin farklı alanlarda çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor. Yaptıkları açıklamayla Instagram’ın hızla büyümeye devam ettiğini belirten Facebook cephesi elbette bundan bir hayli memnun. Diğer sosyal medya platformlarının ne gibi hamleler yapacağı ise merakla bekleniyor.

 

Kaynak:Ntv.com.tr[ads2]