HTC Vive 2 Gerçek Olacak Mı?

HTC Vive 2 Gerçek Olacak Mı? HTC Vive 2 Gerçek Olacak Mı? vs03 02 0912cxs 1

Sanal gerçeklik pazarı şirketlerin rekabetine sahne olmaya başladı. Daha önce ismini telefon, tablet ya da bilgisayar gibi cihazlar aracılığı ile duyuran şirketler şimdide sanal gerçeklik donanımlar ile kullanıcıların karşısına çıkıyorlar. Bunlardan bir tanesi de HTC. Tayvan merkezli firmanın sanal gerçeklik için ürettiği donanımlar en bilinenler arasında yer alıyor.

HTC Vive kullanıcılar tarafından biliniyor. Bununla beraber sanal gerçeklik ekipmanları HTC firması içinde büyük önem arz ediyor. Şimdilik başlangıç aşamasında sayılabilecek sanal gerçeklik pazarının ilerleyen yıllarda daha da genişlemesi ve yıllık bazdaki satışların katlanması bekleniyor. Bu da yaşanan rekabetin artmasına neden olabilir.

Tabi bu durumda teknoloji sektöründe üst sıralarda yer almak isteyenler şirketler için yeni hamlelerin gün yüzüne çıkması muhtemel ki HTC’ninde bunu planladığı üzerine bazı iddialar mevcut. Tayvanlı şirketin Vive’ı güncelleştirerek Vive 2 ismiyle tanıtacağına dair iddialar gündeme geldi. Aygıta dair detaylar arasında kablosuz olacağı, tasarımda değişikliğin yaşanacağı yer aldı. Söz konusu iddialar merak uyandırdı ancak HTC’den açıklama gecikmedi ve resmi olarak yanıtlandı.

HTC Vive 2 Gerçek Olacak Mı? HTC Vive 2 Gerçek Olacak Mı? en INTL L PDP0 HTC VIVE QG7 00013 RM1 mnco

(Görseller-HTC Vive)

HTC’nin açıklamasında iddiaların gerçek olmadığı ifadesine yer verildi. Ortaya atılan iddialarda böylelikle cevabını bulmuş oldu. Bunun yanı sıra Vive sahipleri için hem daha güçlü hem de daha büyüyen bir ekosistem inşa etmeye odaklanıldığına dair bilgiler aktarıldı.

Daha önce satışa sunulan HTC Vive şirket için önemli aygıtlardan bir tanesi olarak görülüyor. Yeni bir Vive aygıtının raflarda yerini alması bu anlamda önceki aygıta sahip olanlar için kötü bir haber şeklinde değerlendirilebilirdi. Kuşkusuz geliştirilen ve kullanıcılar ile buluşturulan HTV Vive sanal gerçeklik alanında şirket adına iyi bir hamle oldu. Ayrıca yazılım anlamında geliştirme çalışmalarının da sürdürüldüğü biliniyor. İlerleyen zamanlarda bu konuda yeni bir hamle gelecek mi, bekleyip göreceğiz.

 

Kaynak:mediatrend.com.tr