Hikayeler Özelliği Çok Yakında Facebook Messenger’da!

Hikayeler Özelliği Çok Yakında Facebook Messenger'da! Hikayeler Özelliği Çok Yakında Facebook Messenger’da! messenger emojileri2 364x205

Facebook şirketi “hikayeler” özelliğini bir hayli sevmiş görünüyor. Bir süre önce satın alınan Instagram’da Snapchat hikayeler uygulamasına benzer bir bölüm eklenmesi için çalışmalar başlatılmış, güncelleme ile kullanıcılara sunulmuştu. Şimdi ise aynı özelliğe Facebook Messenger’ın kavuşması bekleniyor.

Paylaşılan fotoğraf ve videoların bir gün içerisinde silinmesi ile tanınan Snapchat’in adını duymayan neredeyse kalmadı. Facebook meşhur platformu satın alma girişiminde bulunmasına rağmen olumsuz yanıt alınca farklı hamleler peşine düştü ve öncelikle Instagram’a hikayeler özelliğini kazandırdı. Ana sayfanın üst bölümünde yer alan hikayeler ile takip edilen kişilerin paylaştığı fotoğraflara ve videolara bakabilmek artık mümkün.

Facebook Messenger’ı da bağımsız bir şekilde anlık mesajlaşma uygulaması olarak ilerletmek isteyen şirket yetkilileri ise farklı çözümler ile uygulamanın daha eğlenceli hale gelmesini amaçlıyor. Bu anlamda atılacak ilk adım ise Facebook Messenger’a hikayeler özelliğini kazandırmak gibi görünüyor zira konuyla ilgili testlere başlandığı haberleri geliyor.

instagram-hikayeler-1024x680 Hikayeler Özelliği Çok Yakında Facebook Messenger'da! Hikayeler Özelliği Çok Yakında Facebook Messenger’da! instagram hikayeler 1024x680 1024x680

Yapılan haberlerde test aşamalarının devam ettiği ve Facebook Messenger’a eklenmesi beklenen özelliğinin adının “Messenger Day” şeklinde olacağı yer alıyor. İsmi dışında özelliğin Snapchat uygulamasından pek farkı olmadığını söyleyebiliriz.

Messenger kullanıcılara hikayeler özelliği sayesinde bir gün boyunca arkadaşlarıyla fotoğraf ve videoları paylaşabilecek, üzerine yazı yazıp çıkartma ekleyebilecek. Aynı zamanda filtre kullanımı da mümkün. Hem kendilerinin hem de arkadaşlarının hikayeler kısmında paylaştıklarını görebilmek için kullanıcıların “My Day” isimli panele girmesi yeterli olacak.

Snapchat ile başlayan hikayeler devrimi kısa zamanda diğer şirketlerinde ilgisini çekince rekabet çok daha farklı bir boyuta taşınmış oldu. Önce Instagram’a eklenen özellik şimdi de Facebook Messenger’a dahil olacağı günleri bekliyor. Messenger Day’in şimdilik Polonya merkezli test aşamaları devam ediyor ve yayınlanma tarihine yönelik henüz bir açıklama yapılmadı.