Hackerların Son Hedefi Mark Zuckerberg Oldu!

hackerların son hedefi mark zuckerberg oldu! Hackerların Son Hedefi Mark Zuckerberg Oldu! 3049225 poster p 1 fast feedfacebook earnings

Sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’de hackerların kurbanı oldu ve sosyal medya hesapları ele geçirildi.

Sosyal paylaşım siteleri arasında en fazla kullanıcıya sahip Facebook’un hem kurucusu hem CEO’su olan Mark Zuckerberg, daha sonra Instagram’ı 1 milyar dolara satın almıştı. Instagram gün geçtikçe kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Bunu gören girişimci Zuckerberg elini çabuk tuttu ve Instagram’ın sahibi oldu.

Elbette tüm bu iyi gelişmelerin yanında kötü şeyler de olmuyor değil. Hackerların sürekli kendilerini geliştirerek farklı yerlere saldırdıkları biliniyor. Bu anlamda son hedefleri de genç iş adamı Mark Zuckerberg oldu ve Twitter, Linkedln ile Pinterest hesapları ele geçirildi.

Facebook denince akla ilk gelen isim olan Zuckerberg, sahip olduğu sosyal medya hesaplarını korumaya yönelik ilginç girişimlerde bulunsa da başarılı olamadı. Ourmine adlı hacker takımı saldırıları sonucunda Zuckerberg‘in hesaplarına el koydu.

e2d5b9437a0a hackerların son hedefi mark zuckerberg oldu! Hackerların Son Hedefi Mark Zuckerberg Oldu! e2d5b9437a0a

Hackerların Son Hedefi Mark Zuckerberg Oldu!

Twitter, Linkedln ve Pinterest hesaplarından olan Mark Zuckerberg’in Instagram hesabına erişilememiş. Hackerların denediği ama Instagram hesabına ulaşılamadığı söylenirken, Google+ hesabına da dokunulmamış. Sosyal medya kullanırken güvenlik konusunda dikkatli davranan Facebook CEO’sunun en azından iki hesabı yerinde duruyor.

[ads1]Mark Zuckerberg, Twitter’ı çok fazla kullanmıyor. En son attığı twit 2012 yılının ocak ayındaydı. Hacker takımının saldırıları sonucunda atılan yeni twit üzerine harekete geçen Twitter, hesabı askıya aldıktan sonra söz konusu yazıyı da sildi.

Hacker saldırıları son zamanlarda oldukça sık gündeme gelmeye başladı. Güvenlik anlamında gelişmiş yöntemler kullanılan hesaplar dahi ele geçirilebiliyor. Bu yüzden kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor. Mümkünse her hesap için ayrı şifre kullanılmalı ve şifre hem sayılardan hem de harflerden oluşmalı. Basit şifreler daha kolay hackleniyor ve kullanıcıları zor durumda bırakıyor.[adsx]