Hackerlar Hatıralarımızı Çalıyor!

Hackerlar Hatıralarımızı Çalıyor! Hackerlar Hatıralarımızı Çalıyor! hacked

İnternet kullanıcılarının en büyük problemlerinden birisi maalesef hackerlar. Siber suçlar gittikçe artıyor ve çözüm bulundukça hackerların yöntemleri de değişmeye devam ediyor. Geçmişteki olaylara baktığımızda genellikle kimlik ya da banka bilgilerinin çalındığına şahit oluyorduk. Ancak son zamanlarda yaşanan gelişmeler hackerların da artık farklı yollara başvurduğunu gösteriyor. Zira onlara karşı önlemler alındıkça vazgeçmek yerine daha fazla saldırmayı seçiyorlar.

Sık sık kredi kartı ya da kimlik belgelerinin yabancıların eline geçtiğine dair haberlere denk geliyorduk. Bazıları yakalansa da bazısı sırra kadem basmayı başarıyordu. Polisin sıkı takibi ve önlemlerine rağmen hackerlar durmamakta kararlı görünüyor.

Sözünü ettiğimiz bilgiler çalındığı takdirde bankalara ya da devlete başvurulduğunda yenilenebiliyor. Anlaşılan o ki hackerlar bu işten sıkılmış, daha farklı şeyler istiyorlar. Amerikan Federal Araştırma Bürosu’ndan Brett Leatherman konuyla ilgili yaptığı açıklamada, hackerların hedef değiştirdiğini, tekrar elde edilebilen bilgilerden ziyade bir daha kazanılması mümkün olmayan bilgileri tercih ettiklerini ifade etti.

Hackerlar Hatıralarımızı Çalıyor! Hackerlar Hatıralarımızı Çalıyor! Hackerlar Hatıralarımızı Çalıyor! hacker keyboard 1024x683

Hackerlar Hatıralarımızı Çalıyor!

Anılar herkes için çok özeldir ve yıllar boyu saklanır. Ya da saklanılmak istenir diyelim. Çünkü hackerların yeni hedefi tam olarak bu. Geçmişinize ait fotoğrafları ellerine geçiriyorlar ve sonsuza dek kaybetmenize neden oluyorlar. Güvenlik sistemleri bilgilerimizi korumaya çalışsa da kötü niyetli kişilerin durmaya niyeti yok.

Teknoloji geliştikçe dosyaları saklamak için farklı alanlar üretildi. Bunlardan birisi bulut sistemleri.  Kullanıcıların çoğu bu yöntemi tercih etse de bazıları da bilgisayarlarındaki depolama alanını kullanıyor. Her ikisinin de güvenli olmadığı bir gerçek. Hackerların yeni hedefi özel alanlarınıza erişip hatıralarınızı çalmak ve onları şifreleme sistemine tabi tutarak sizden para talep etmek.  Tekrarı mümkün olmayan anılarına yeniden kavuşmak isteyenler ise parayı ödeyip karşılığını almayı bekliyorlar ancak bu maalesef mümkün olmuyor.[ads1]