Google’dan Yeni Tablet Ve Dizüstü Bilgisayar Modelleri Geliyor!

Google'dan Yeni Tablet Ve Dizüstü Bilgisayar Modelleri Geliyor! Google’dan Yeni Tablet Ve Dizüstü Bilgisayar Modelleri Geliyor! google android

Google’ın Android işletim sistemi ile ilgili planları bitmek bilmiyor. Android’e yeni bir gelecek çizmek adına işletim sistemi olarak Andromeda’yı duyurmaya hazırlanan şirket anlaşılan daha başla şeyler yapmakta istiyor. Şayet Andromeda’yı sorunsuz bir şekilde tanıtmayı başarırsa Google’dan bu işletim sistemini kullanan yeni bir tablet ve dizüstü bilgisayar modelleri gelebilir.

Google 4 Ekim’de yapmayı planladığı etkinlik için hazırlıklarını sürdürürken ortaya atılan iddialar heyecan verici nitelikte zira Android’in yerini Andromeda işletim sisteminin alacağına dair ortalıkta bir hayli söylenti dolaşıyor. Hatta buna kesin gözüyle bakılıyor. Etkinlikte tanıtılacak cihazların dışında Andromeda’yı duyurması beklenen Google, Nexus marka tablet ve dizüstü bilgisayarlarda yeni hibrit işletim sistemini mi kullanacak? Akıllardaki yeni soru işareti bu konu üzerine yoğunlaştı.

gsmarena_001 Google'dan Yeni Tablet Ve Dizüstü Bilgisayar Modelleri Geliyor! Google’dan Yeni Tablet Ve Dizüstü Bilgisayar Modelleri Geliyor! gsmarena 001

Gelen haberler tablet ve dizüstü bilgisayar konusunda kesin bilgilere işaret etse de Google’ın yapacağı resmi açıklamayı beklemekte fayda var. Peki, sözü edilen cihazların özellikleri neler?

Nexus logosu altında oluşturulacak Huawei tabletinde 7 inçlik bir ekran ve 4 GB’lık RAM’in yer alacağı söyleniyor. Çıkış tarihi ise yıl sonu olabilir. Dizüstü bilgisayar modeline gelince isminin Pixel 3 olması bekleniyor. Andromeda’ya uygun üretilecek olan bilgisayarda 12,3 inçlik bir ekran kullanılacak. Bunun yanı sıra Intel M3 ya da i5 Core işlemci tercih edilecek. 32 GB – 128 GB depolama alanlarından birinin yer alacağı Pixel 3 8 veya 16 GB RAM ile beraber gelecek. Pixel 3’ün özellikleri bunlarla da sınırlı değil. Dizüstü bilgisayarın ayrıca parmak izi okuyucuya, stereo hoparlörlere ve 10 saatlik bataryaya da sahip olması bekleniyor. Elbette yeni dizüstü bilgisayarın içereceği özelliklerin fiyatı da merak konusu. 800 dolar gibi bir etiket ile satışa çıkarılacağı düşünülen bilgisayarın kullanıcılarla buluşacağı tarih için 2017 yılının ortaları gösteriliyor.