Yurt Dışından Alışverişe 5 Ürün Limiti Getirildi

USB veya Hariciyi Fat32’ye Çevirme En Kolay Yol

Yurtdışı Alışverişlerde Tüm Vergi Muafiyetleri Kaldırıldı

Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Google Reklamlarını Siz Belirleyeceksiniz!

İnternet 1 Temmuz, 15:17'de eklendi 3205 Görüntülenme

Reklam dünyası gelişmeye devam ediyor. Kullanıcıların dikkatini ürünlerine çekmek isteyen firmaların özellikle tercih ettiği yollardan birisi olan Google reklamları yeni bir dönemece giriyor. Bundan sonra kişiye özel reklam seçenekleri internette yerini alacak.
Alexa istatistik verileri reklam alanında en fazla ilgiyi Google‘ın gördüğünü gösteriyor. Sitenin popülerliğini olumlu anlamda ilerletmek isteyen şirket de reklamları kişiselleştirme yönünde bir adım attı ve yeni bir portal oluşturdu.
Peki sistem nasıl çalışacak?
Öncelikle portalın Chrome veya Gmail üzerinden aktif hale getirilmesi gerekiyor. Böylece Google hesapları ile YouTube üzerinden kişiye özel reklamlar yayınlanabilecek. Kişiselleştirilmiş reklam kullanıcıların tercihlerine dayanacak. Kategori, yaş ve cinsiyet gibi seçimleri yapan kişiler ilgi duydukları alanlara yönelik tanıtımları görebilecek.

google-rankings Google Reklamlarını Siz Belirleyeceksiniz! Google Reklamlarını Siz Belirleyeceksiniz! google rankings 1024x576

Şu sıralar internet üzerindeki reklamlar oldukça fazlalaşmış durumda. Sitelerdeki tanıtımların bazıları kullanıcıları mutlu etmiyor. Google‘da buna bir çözüm getirerek söz konusu reklamları kişilerin belirlemesi için uygun bir ortam hazırladı. Böylece herkes dilediği konularda hazırlanmış görsel içerikli reklamlara ulaşabilecek. Rahatsız edici içeriklerin de bu şekilde önüne geçilebilecek.
Google reklam portalının adını My Activity yani Aktivitem olarak belirledi. Portal Google hesabının yer aldığı her alanda tercih edilebilecek.
Android tabanlı cihazlarda şirket tarafından unutulmamış. Bu cihazlarda sistemin kullanılmak istenmesi halinde Google‘da belirlenen uygulama listeleri görüntülenebilecek.

My Activity adlı portal kullanıcılar tarafından ne şekilde değerlendirilecek merak ediliyor. Hem olumlu hem de olumsuz yorumların gelmesi ise muhtemel çünkü yalnızca belirli alanlarda tanıtım içeriklerinin yayınlanması kişiler açısından bir süre sonra sıkıcı bir durum meydana getirebilir. Öte yandan kendisi için gereksiz olduğunu düşündüğü reklamlardan bunalmış olanlar portal sayesinde seçimlerini yaparak rahat edebilir. Google‘ın kişisellik adına oluşturduğu yeni projesinin neler getireceğini bekleyip göreceğiz.

Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download
download micromax firmware
Download Nulled WordPress Themes
free online course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...