Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde hatası çözümü

Boykot Edilen N11’den 10 Kasım ile ilgili Açıklama Geldi

TeamGram Nedir / TeamGram ile Satış Yapma

Ufo Mu Yağlı Radyatör Mü ?

Google Reklamlarını Siz Belirleyeceksiniz!

İnternet 1 Temmuz 2016
3160 Okundu

Reklam dünyası gelişmeye devam ediyor. Kullanıcıların dikkatini ürünlerine çekmek isteyen firmaların özellikle tercih ettiği yollardan birisi olan Google reklamları yeni bir dönemece giriyor. Bundan sonra kişiye özel reklam seçenekleri internette yerini alacak.
Alexa istatistik verileri reklam alanında en fazla ilgiyi Google‘ın gördüğünü gösteriyor. Sitenin popülerliğini olumlu anlamda ilerletmek isteyen şirket de reklamları kişiselleştirme yönünde bir adım attı ve yeni bir portal oluşturdu.
Peki sistem nasıl çalışacak?
Öncelikle portalın Chrome veya Gmail üzerinden aktif hale getirilmesi gerekiyor. Böylece Google hesapları ile YouTube üzerinden kişiye özel reklamlar yayınlanabilecek. Kişiselleştirilmiş reklam kullanıcıların tercihlerine dayanacak. Kategori, yaş ve cinsiyet gibi seçimleri yapan kişiler ilgi duydukları alanlara yönelik tanıtımları görebilecek.

google-rankings Google Reklamlarını Siz Belirleyeceksiniz!

Şu sıralar internet üzerindeki reklamlar oldukça fazlalaşmış durumda. Sitelerdeki tanıtımların bazıları kullanıcıları mutlu etmiyor. Google‘da buna bir çözüm getirerek söz konusu reklamları kişilerin belirlemesi için uygun bir ortam hazırladı. Böylece herkes dilediği konularda hazırlanmış görsel içerikli reklamlara ulaşabilecek. Rahatsız edici içeriklerin de bu şekilde önüne geçilebilecek.
Google reklam portalının adını My Activity yani Aktivitem olarak belirledi. Portal Google hesabının yer aldığı her alanda tercih edilebilecek.
Android tabanlı cihazlarda şirket tarafından unutulmamış. Bu cihazlarda sistemin kullanılmak istenmesi halinde Google‘da belirlenen uygulama listeleri görüntülenebilecek.

My Activity adlı portal kullanıcılar tarafından ne şekilde değerlendirilecek merak ediliyor. Hem olumlu hem de olumsuz yorumların gelmesi ise muhtemel çünkü yalnızca belirli alanlarda tanıtım içeriklerinin yayınlanması kişiler açısından bir süre sonra sıkıcı bir durum meydana getirebilir. Öte yandan kendisi için gereksiz olduğunu düşündüğü reklamlardan bunalmış olanlar portal sayesinde seçimlerini yaparak rahat edebilir. Google‘ın kişisellik adına oluşturduğu yeni projesinin neler getireceğini bekleyip göreceğiz.

Yazar Hakkında

Sosyal Hizmetler öğrencisiyim. Teknoloji alanında uzun zamandır haber editörlüğü ile ilgileniyorum. Yazıların okuyucu adına faydalı olması için elimden geleni yapıyorum.

Benzer İçerikler
Yorumlar
Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...