Google Ve Küba Anlaştı!

Google Ve Küba Anlaştı! Google Ve Küba Anlaştı! 140228 Googleoffice LepelLepel 1

Google şirketinin son zamanlarda üzerinde durduğu projelerden bir tanesi Küba ile ilgiliydi ve beklenen haber geldi. Genişletilmiş hizmet ağı için Küba ile Google arasında uzlaşma sağlandı.

Dünyaca ünlü şirket Google’ın şirket politikaları gereğince yeni adımlar atması bekleniyordu. Bloomberg.com sitesinde paylaşılan haberin içeriğine göre yakın kaynaklardan alınan bilgiler bu durumu doğrular nitelikte. Küba hükumeti ile anlaşma yoluna giden Google’ın hizmetlerini sunma konusunda istediği sonucu aldığı öğrenildi.

Associated Press’te yayınlanan haberde Google ile Küba arasındaki anlaşmanın gerçekleştiğini duyuruldu. Google’a ait hizmetler için internetin hızlanmasını sağlayan bir sunucuyu gündeme alan şirket böylelikle hizmet ağını büyütmeyi amaçlıyor. Söz konusu girişimin ise gelişmekte olan ülkeler için hizmet sunan Next Billion Users adlı bir Google birimi tarafından yürütüldüğü belirtiliyor. Anlaşmanın önümüzdeki hafta içerisinde imzalanacağı tahmin ediliyor.

images Google Ve Küba Anlaştı! Google Ve Küba Anlaştı! images

Google’ın daha önceki süreçte Küba’daki internet erişimini genişletmek için bir teknoloji merkezi açtığı biliniyordu. Henüz şirket cephesinden konuya ilişkin net bir açıklamanın gelmediğini de belirtelim. İlerleyen günlerde anlaşmanın detaylarına dair bilgilerin geleceğini umut ediyoruz. Gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız ve yeni bir haber olduğu takdirde buradan sizinle paylaşacağız.[ads2]

Ünlü şirket Google bir süre öncede Timelapse adlı uygulaması ile gündeme gelmişti. Uygulamanın güncellenmesi ile birlikte merak edilen pek çok gizli noktanın açığa kavuşacağı söylenirken bunlardan bir tanesi de dünyanın dışa kapalı ülkelerinden biri olan Kuzey Kore ile ilgiliydi. Kuzey Kore’de yer alan şehirlerin nasıl geliştiğinden yolların ne durumda olduğuna kadar birçok bilgiye bu sayede ulaşılabilecek.

1984 yılından itibaren günümüze kadar dünyanın herhangi bir yerine ait video görüntülerine ulaşabilmek Google Timelapse sayesinde mümkün hale getirildi. Daha önce paylaştığımız haberde konuya ilişkin detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.