Google İle Flu Fotoğraf Sorunu Tarih Oluyor!

google İle flu fotoğraf sorunu tarih oluyor! Google İle Flu Fotoğraf Sorunu Tarih Oluyor! Google IO 2015  0911

Google yepyeni bir çözümle kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Fotoğraf severlerin ilgisini çekecek yeniliğin detayları haberimizde.

Özellikle sosyal medya platformlarının yükselişe geçmesi ile beraber fotoğraf paylaşımlarında gözle görülür bir artış yaşanıyor. Hal böyle olunca kullanıcılar kaliteli fotoğraflar elde edebilmek için çeşitli programları tercih ediyor. Google bu anlamda kullanıcıların işini kolaylaştırarak flu fotoğrafların netleştirilmesine yardım edecek bir çözüm üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Google sahip olduğu “Google Fotoğraflar” adlı servisini yenilemeye hazırlanıyor. Bir süredir konuyla ilgili hazırlıkları başlatmış olan şirketin kullanıcıları memnun edecek farklı bir özelliği gündeme getireceği konuşuluyor. Net olmayan, yeterince keskin bulunmayan fotoğrafların düzenlenmesi sonucunda daha belirgin kareler elde edilmesine yardımcı olacak çözümün yakında hizmete sunulması bekleniyor.

new-google-photos-app-100588450-primary.idge_ google İle flu fotoğraf sorunu tarih oluyor! Google İle Flu Fotoğraf Sorunu Tarih Oluyor! new google photos app 100588450 primary

Google’ın çalışmalarını devam ettirdiği yeniliğin detaylarında önceliğin hareketli fotoğraflara verileceği yer aldı. Fotoğrafların daha canlı ve keskin görünebilmesi adına böyle bir çözüme yönelik girişim başlatıldı.

Yeniliğe ait diğer özelliklerden bir tanesi de çekilen fotoğrafların zamana göre sıralanarak albüme kaydedilmesi olacak. Böylelikle kullanıcılar aradıkları kareye daha rahat erişebilecekler. Ayrıca fotoğraflar üzerinde düzenleme yapma seçeneğinin de dâhil olması bekleniyor. Son olarak Snapchat uygulamasında sıkça tercih ettiğimiz fotoğraf üzerine metin yazabilme özelliği de Google Fotoğraflar güncellemesinde yerini alacak.

Başlangıçta Snapchat ailesinin sunduğu fotoğraf üzerine metin yazma özelliği, daha sonra Instagram’ın da gündemine geldi ve Instagram hikayeler bölümünde kullanıcıların hizmetine sunuldu. Oluşan sıkı rekabet ortamında geri kalmak istemeyen Google’ın böyle bir çözümle ilgilenmesi ise oldukça normal karşılanıyor.

Flu fotoğrafların netleştirilmesi ve birkaç özelliğin daha dahil olacağı güncelleme son sürüm ile beraber Google Fotoğraflar’ın bünyesine eklenecek. iOS kullanıcıları App Store aracılığı ile güncellemenin son haline sahip olabilecek ancak Android kullanıcıları mobil için biraz bekleyecek. O zamana dek web üzerinden güncellemeye ulaşabilecekler.