18000 mAh bataryalı Energizer P18K tanıtıldı!

Google bedava internet dağıtmaya başlıyor

Whatsapp Fake Numaradan Mesaj Atma

instagram takipçi kasma 2019 (%100 Gerçek, Etkili ve Ücretsiz)

Google, iki dakikalığına Apple’ı satın aldı

İnternet 12 Ekim, 05:00'de eklendi 26439 Görüntülenme

Rekabetin böylesi… Uzun zamandır devam eden dev rekabet çok farklı bir hal aldı. Tabiki de mevzu para ve ekonomi olunca işler birazcık değişiklik gösterebiliyor. Yalnızca iki dakikalığına dünyanın en değerli markası olan Apple, Google’a satıldı..!

Teknolojideki yerleri tartışılmaz olan iki firma  Google ve Apple Her ikisi de dünyanın en kuytu köşesinde bulunabilecek ürünler üretiyorlar. Oysa ki ikisi de Hiç çalışmayan bir telefon, tablet, pc bile yapsalar sırf ünleriyle o ürünü satabilecek kadar ünlü ve güçlü itibarları var. Durum böyle olunca da küresel ekonomiyi sarsacak kadar güçlü para rezervlerini ellerinde tutuyorlar. Buna örnek verecek olursak geçtiğimiz aylar da Apple’ın  değeri  Türkiye’yi parasal değer olarak geride bırakmıştı.

Dün yalnızca 2 dakikalığına ekonomi de büyük dalgalanmalar yaşandı ve teknoloji dünyasında her şeyin düzeni bir süreliğine değişti. Ekonomi haberleri ile tüm dünya tarafından takip edilen Dow Jones haber ajansı yanlışlıkla Google’nın Apple’ı satın aldığını gösterdi. Hem de sadece 9 (dokuz) milyar gibi ufak bir mevlaya.

”$GOOG $AAPL satın alma işlemi. Dow Jones tarafından bildirildi… Sanırım açıklamak zorunda olduğumuz bazı şeyler var” 

Üstelik bu gelişmeyle ilgili haberler yapılmak üzereyken, bunun gerçek dışı bir gelişme olduğunu fark eden 9toMac haber sitesinin editörleri oldu.. Dow Jones, hatayı fark ettikten kısa bi zaman sonra borsa akışından kaldırdı. Kaldırdı kaldırmasına ancak yapılan bu hata Apple’nın 158 dolar olan hisse senedi fiyatını anlık olarak 156 dolara getirdi.

Dow Jones ise sorunu tamamen çözdükten sonra bir özür metni yayınladı. Kısaca yakın bir tarihte iki şirketten birinin diğerime boyun eğişini izlemeyeceğiz. Gelecek zamanda böyle bir olay mümkün olur mu,  açıkçası buna şimdiden yorum yapmak çok zor. Her iki şirket de hem yazılım hem de donanım alanın da müthiş işler başarıyor. Yapay zekaların ekonomik birer güç olduğu gün, başarılı olan şirketler, başarısız olan şirketleri yiyip bitirecekler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...