Google Chrome Hızıyla Efsane Olmaya Hazırlanıyor!

Google Chrome Hızıyla Efsane Olmaya Hazırlanıyor! Google Chrome Hızıyla Efsane Olmaya Hazırlanıyor! chromium browser

İnternet tarayıcıları zaman zaman yavaşlamaları sebebiyle arama konusunda istenilen performansı sergileyemiyor. Bu durumu çözmek isteyen Google konuya el attı ve Chrome için güncelleme hazırlamaya başladı.

Günlük hayatın önemli parçalarından biri haline gelen internet tarayıcıları şirketler tarafından hazırlanan güncellemeler ile kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışıyor. Son olarak popüler tarayıcılar arasında gösterilen Google Chrome için kollar sıvandı ve gerekli hazırlıklara başlandı.

Google tarafından geliştirilen Chrome tanıtımında hızlı olacağına dair vaatte bulunulmuş, Internet Explorer’ı bu şekilde geride bırakmıştı. Öyle ki sayfaları açma konusunda son derece yavaş davranan Explorer yerine Chrome kısa sürede tanınır hale gelmişti.

browser-features Google Chrome Hızıyla Efsane Olmaya Hazırlanıyor! Google Chrome Hızıyla Efsane Olmaya Hazırlanıyor! browser features

Zaman içerisinde değişen ve gelişen koşullar sonucunda Chrome’da bu yönüyle ilgili eksik taraflarını göstermeye başladı denebilir. Fazla RAM kullandığı bilinen tarayıcı performans anlamında gittikçe ağır kalmaya başladı. Bu da kullanıcılar açısından sıkıntılı bir durum haline gelince konuyla ilgili şikayetler arttı.

Elbette durumu kurtarmak için çok şey denendi ki bunlar arasında acil bir şekilde sorunu çözmeye yönelik olduğu söylenen güncellemeler de bulunuyordu. Yine de istenilen hıza ulaşılamadığını söyleyebiliriz. Yavaş çalışan Chrome olayına son vermek isteyen Google’da hazırladığı bir güncellemeyi çok yakında kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor.

64 bit Chrome 53 ve 32 bit Chrome 54 adında güncellemelerin yayınlanmasının ardından popüler tarayıcının yüzde 6 ile yüzde 15 oranları arasında hızlanması hedefleniyor.

Mevcut duruma göre güncellemeler sayesinde daha da hızlanması beklenen Chrome yeni bir sekmeyi yüzde 14,8 oranında hızlı bir şekilde yükleyebilecek. Ayrıca açılmış bir sekmeyi yenileme işlemi de yüzde 5,8 oranında hızlanacak.

Güncellemenin yararlarından biri de tarayıcı kapalıysa ve yeniden bir tane açılmak istenirse yüzde 16,8’lik bir hızla bu işlem gerçekleştirilecek. Google’ın yayınlamaya hazırlandığı Chrome güncellemesinin pil tüketimi konusunda iyileştirme yapması da bekleniyor.