Giriş noktası bulunamadı hatası

Giriş noktası bulunamadı hatası Giriş noktası bulunamadı hatası hata

Giriş noktası bulunamadı hatası

Giriş noktası bulunamadı hatası klasik bir dll dosyası hatasıdır. Bir .exe çalıştırmak istediğinizde programın gerek duyduğu bazı dll dosyalarının bulunamamasından dolayı ortaya çıkar.

Dll Nedir?

Dll, bilgisayar ortamında kısaca dinamik link kitaplığı anlamına gelmektedir. Şöyle açıklarsak, Dll bir programın yardımcı bilgilerini içerir. Bir programın yol yordamını, kullandığı metotları içerir.

Bir programdan kaynaklı dll hatasını şu şekilde alırsınız;

Deneme yordam giriş noktası,
C:\PROGRA~2\…\deneme.dll dinamik bağlantı kitaplığında bulunamadı. 

Böyle bir hata aldığınızda ilk yapmanız gereken verilen yolda o dll dosyasının bulunup bulunmadığını kontrol etmektir. Mesela yukarıdaki örnekte verilen yolda deneme.dll bulunamamıştır.

Şayet bu hatayı bir oyunun crack dosyasında alıyorsanız çok büyük bir ihtimalle yanlış exe dosyasını çalıştırıyorsunuz.

Ya da bir programı, bir driverı kurarken böyle bir hata alırsanız muhtemelen yanlış dosyayı çalıştırıyorsunuz. Daha önce driver kuranlar bilirler. Driver klasörünün içinde setup vardır birde setup benzeri bir dosya vardır. Diğerini çalıştırırsanız hata alırsınız.[ads2]

Çok nadir bir durum olsa da Giriş noktası bulunamadı hatasını bazen de dll dosyasının hata görmesi sonucu ortaya çıkar. Aldığınız hatada belirtilen yoldaki dll dosyası mevcutsa ve yine de hata alıyorsanız o zaman dll dosyasını tekrar yüklemelisiniz. Dll dosyasını nasıl bulurum derseniz Google dll dosyasının adını yazarak sağlıklı bir dll temin edebilirsiniz.

Giriş noktası bulunamadı hatasının ortaya çıktığı bir diğer durum ise kullanılan antivirüs programıdır. Eğer bilgisayarınızda virüs olmadığını düşünüyorsanız antivirüs programınızı devre dışı bırakarak tekrar deneyebilirsiniz. Bundan önce söz konusu dllyi temin edip geçerli klasöre yükleyerek deneyiniz. Çünkü antivirüs bu dosyayı virüs olarak algılamış ve silmiş olabilir. Özellikle crack dosyaları antivirüsler tarafından virüs olarak algılanır.

Sadece bir programda giriş bulunamadı hatası alırsanız söz konusu programı güncelleyerek deneyebilirsiniz.

Bu hatayı aldığınız uygulamayı silip tekrar kurarsanız sorunu uğraşmadan da çözebilirsiniz.

Gördüğünüz üzere bu hatanın belli bir çözümü yoktur. Bu nedenle aldığınız duruma göre karar vermelisiniz.