Genel Bilgisayar Ayarları 2

Genel Bilgisayar Ayarları Genel Bilgisayar Ayarları 2 Casper Excalibur

Genel Bilgisayar Ayarları 2

Genel bilgisayar ayarları isimli yazı serimize devam ediyoruz. İlk yazı serimizde genel bilgisayar kullanıcıları için temel bilgiler vermiştik. Bu bilgileri vermeye bu serimizde de devam ediyoruz.

 1. Numlock Tuşunun Sürekli Açık KalmasıBildiğiniz gibi Numlock klavyenizin sağında bulunan numerik tuşların açılıp kapanmasını sağlıyor. Genelde bilgisayarınız ilk açılırken bu tuş kapalıdır. Bu durum bazı bilgisayar kullanıcılarının sinirini bozabilir. Bu tuşu devamlı olarak açık hale getirebiliriz.

  Hkey Users\.default\control panel\keyboard altında İnitial keyboard indicators = 2 bu yoldan indircators ayarını 2 yaptığımızda artık her seferinde Num Lock tuşuna basmak zorunda kalmayacaksınız.

 2. Geri Dönüşüm Kutusu mu Silindi?Her bilgisayar kullanıcısının mutlaka başına gelmiştir. Bir dosyayı silerken geri dönüşüm kutusunu da silebilirsiniz. Geri dönüşüm kutusunu geri getirmek biraz karışıktır ama kısaca anlatalım.

  *Başlat-Çalıştır-Gpedit.msc yazınız.
  *Gelen ekrandan Kullanıcı yapılandırması altından, Yönetim şablonları sekmesine tıklayınız ve ardından da masaüstüne çift tıklayınız.
  *Burada Geri dönüşüm kutusu simgesi üzerinde masaüstünden kaldırı çift tıklayınız.
  *Ayar sekmesininin ardından yapılandırma yok deyiniz ve tamamı tıklayınız.

 3. Bilgisayarı Kapat’ı Masaüstüne Kısayol AtamakBilgisayarımızı başlat menüsünden kapatmak yerine daha kısa yoldan kapatmak istiyorsakbu durum oldukça basit. Masaüstünüze bir kısayol ekleyerek çift tıklama ile bilgisayarınızı kapatabilirsiniz.

  Yapmanız gereken masaüstünüzde boş bir kısma sağ tıklayınız. Ardından Yeni-Kısayol seçeneğine tıklayınız. Gelen ekrana %windir%\system32\shutdown.exe -s -t 01 kodunu giriniz ve ileri diyiniz. Sonra tamam diyerek işleminizi tamamlayınız.

 4. Windows Update KapatmaEğer crackli Windows kullanıyorsanız Windows updateinizi kapatmalısınız. Aksi taktirde yakalanırsınız ve windowsunuzu yeniden kurmanız gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken

  Başlat-Denetim Masası-Sistem ve Güvenlik-Windows Update-Ayarları Değiştir dedikten sonra Güncellemeleri hiçbir zaman denetleme diyoruz ve tamam diyerek çıkıyoruz.[ads2]