Bill Gates Favori Kitaplarını Paylaştı!

Bill Gates Favori Kitaplarını Paylaştı! Bill Gates Favori Kitaplarını Paylaştı! Ads  z2

Her ne kadar internet ve teknoloji çağında bulunsak da kitaplar zamansız bir şekilde varlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar ve edecekler. Hem öğrenmek hem de güzel vakit geçirmek için tercih edilen aktivitelerin başında gelen kitap okuma ritüeli ile ilgili bu kez Bill Gates’ten öneriler geldi. Microsoft’un başındaki isim bu yıl  içerisinde okuduğu kitaplar hakkındaki yorumlarını takipçileriyle paylaştı.

Dün akşam saatlerinde kendisine ait Twitter hesabından paylaştığı linkte yer alan yazısında bahsettikleri şu şekilde:

“Gençlik yıllarımda kendi başıma bir şeyleri öğrenmem için bazı seçeneklerim vardı. Bunlardan bir tanesi ailemin sahip olduğu ve alfabetik sırasına dikkat ederek okuduğum ansiklopedi grubuydu. O zamanlar online dersler, video konferansları gibi imkanlar bulunmuyordu.

Yine de kitap okumak yeni bir konuyla ilgilenmek için severek tercih ettiğim bir yol. Çocukluğumdan beri haftada ortalama bir kitap okudum. Yoğun olduğum zamanlarda dahi okumak için zaman ayırıyorum.”

indir Bill Gates Favori Kitaplarını Paylaştı! Bill Gates Favori Kitaplarını Paylaştı! indir 3

İşte Bill Gates’in okuduğu ve sevdiği kitaplar:

String Theory, yazarı David Foster Wallace. Bu kitabın fizikle bir ilgisi yok ancak tren ya da uçakta okumaya karar verirseniz sizi inanılmaz derecede zeki gösterebilir. Kitabı sevmek için tenis oynamanıza gerek yok. Yazar Roger Federer’in tenis raketiyle yaptığını kalemini ustaca kullanarak gerçekleştirmiş.

Shoe Dog, yazarı Phil Knight. Knight ile yıllar önce tanışmıştım. Çok nazik ve aynı zamanda oldukça sessiz birisi. Knight kitabında her CEO’nun yapamayacağı bir şeyi yapıyor ve hikayesini mümkün olduğu kadar dürüst bir şekilde anlatıyor. Bu gerçekten inanılmaz bir masal.”[ads2]

Bill Gates’in okuduğu ve yazısında paylaştığı diğer kitaplar ise Archie Brown tarafından yazılan The Myth of the Strong Leader ve Gretchen Bakke kaleminden çıkan Honorable mention: The Grid.