Whatsapp Herkesten Silinen Mesajı Okuma

Woocommerce Ürün Ağırlığına Göre Kargo Hesaplama

ERROR: [junit:junit:4.12] Çözümü

Havuz Malzemeleri ve Havuz Kimyasalları

Formatla Silinen Dosyaları Geri Getirme

Pc & Donanım 2 Haziran, 20:36'de eklendi 4646 Görüntülenme

Format genellikle tüm dosyaları silmek ve bilgisayarı ilk alındığı haline getirmek olarak bilinir. Ancak bilinenin tam aksine format bir sıfırlama işlemi olarak karşımıza çıkar. Yani format atsanız dahi daha öncesinde bilgisayarınızda olan fotoğraf, video ve müzikler gibi tüm dosyalarınızın eksiksiz olarak hepsini bulabilirsiniz. Tüm silinen dosyaları geri getirme işlemi için kullanmanız gereken bir program ve takip etmeniz gereken bir yol bulunuyor.

Silinen Dosyaları Geri Getirme Programı

Formattan sonra unutarak yada bilerek sildiğiniz tüm dosyalarınızı geri getirme için bilgisayarınıza Recover My Files programını indirmeniz gerekiyor. Programı indirip kurma işlemlerini bitirdikten sonra dosyalarınızı geri getirmek için şu yolları izleyin;

  • Programı ilk açtığınızda karşınıza bir sayfa çıkacak burada size sırasıyla Hızlı Dosya Taraması, Tam Dosya Taraması, Formatlanmış Diskten Hızlı Veri Kurtarılması ve son olarak ise Formatlanmış Diskten Tam Veri Kurtarılması gibi seçenekler çıkar.
  • Bu seçeneklerden ihtiyacınız hangisi ise onu seçerek devam edin
  • Genellikle Tam Dosya Taraması seçildiği için bu kısmı anlatmaya devam edeceğim
  • Tam Dosya Taraması bölümünü seçtikten sonra karşınıza çıkan ekrandan kurtarmayı istediğiniz klasörü ve klasörün içinde bulunduğu diski seçin ve devam tuşuna basın,
  • Devamında çıkan ekranda silinen dosyaları geri getirme işlemi için aradığınız dosyaların uzantısını seçerek Start butonuna basın. Yapacağınız bu işlem aradığınız dosyanın boyutu ve dosya sayısına değişerek kısa yada oldukça uzun sürebilir.

Silinen dosyaları kurtarma silinen dosyaları geri getirme Formatla Silinen Dosyaları Geri Getirme silinen dosyalari geri getirme

  • Tarama bittikten sonra aradığınız uzantıya ait dosyalar ve adetleri görünür.
  • Görünen bu liste içerisinden kurtarmak istediğiniz dosyanın yan tarafında bulunan kutucuğu işaretledikten sonra üst kısımda bulunan Sava Files As butonuna tıklayın.
  • Kaydetme işlemi yapılırken dosyayı kaydetmemiz gereken yeri seçmeniz gerekiyor. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus eğer C diskine format atılmış ise kurtarılacak dosyaların D diskine atılması gerekiyor. Bu işlemi yapmazsanız işlem hata verecektir.

Yaptığınız bu işlem sonrasında aradığınız tüm dosyalara rahatlıkla ulaşmış ve kurtarmış olacaksınız. Bu işlemin sonrasında öğrenmeniz gereken şey silinen dosyaları geri getirme mümkün olacağıdır. Ancak formatın sadece bir sıfırlama işlemi olarak da görülmesinde fayda var.

Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lenevo firmware
Download WordPress Themes
free download udemy course
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Yukarı Çık
Kod Şiirdir Yazabilirsen...