Ford Uygun Fiyatlı Sürücüsüz Otomobil Üretecek!

ford uygun fiyatlı sürücüsüz otomobil Üretecek! Ford Uygun Fiyatlı Sürücüsüz Otomobil Üretecek! 65281218

Otomobil teknolojilerinin yenilikleri sürekli devam ediyor ve her gün bir başka firmanın tanıtımı haber oluyor. Elektrikli otomobil ve sürücüsüz otomobil teknolojilerinde birçok ünlü isim kendi araçlarını geliştirmeye başladı. Ford ise yakın gelecekte uygun fiyatıyla dikkat çekecek olan sürücüsüz otomobil modelleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Amerika Birleşik Devletlerinin ünlü otomobil şirketlerinden biri olan Ford, yaptığı açıklamayla güzel bir gelişmeyi piyasayla paylaştı. Şirket cephesinden gelen bilgiler 2025 yılında uygun fiyatlı sürücüsüz otomobiller yollarda olacak.

Teknolojinin her alanında özellikle akıllı telefon bölümünde gelişmeler devam ederken otomobil dünyası da bundan geri kalmıyor. Elektrikli otomobil teknolojisi ile doğaya zarar vermeyen araçların üretilmesi planlanırken sürücüsüz otomobiller ile bambaşka bir dünyanın kapıları aralanıyor.

big-59-155-b_355890 ford uygun fiyatlı sürücüsüz otomobil Üretecek! Ford Uygun Fiyatlı Sürücüsüz Otomobil Üretecek! big 59 155 b 355890

Konuyla ilgili en net açıklama yetkili bir ağızdan Ford şirketinin CEO görevini yürüten Mark Fields tarafından yapıldı. ABD Michigan Eyaletinde yaptığı açıklamada yakın gelecekte müşterilerin sürücüsüz otomobilleri satın alabileceğini ve yola çıkabileceğini söyledi. Ancak böyle bir teknolojinin fiyatının pahalı olması çoğunlukla kaçınılmaz oluyor. Buna da bir çözüm bulduklarını söyleyen Fields, otomobilin uygun fiyatlı olması için çalışacaklarını, böylelikle herkesin bu türden bir teknolojiye sahip olabileceğini belirtti.

Ford 2021 yılında sürücüsüz otomobilleri kullanıcılar ile buluşturmayı planlıyordu ancak yapılan açıklamayla bunun ertelendiği görüldü. Şirket belki de uygun fiyatlı olması açısından araçla ilgili çalışmaları detaylandırmayı düşünüyor.

Elbette bunun için şartlarında uygun hale gelmesi gerekiyor. Sürücüsüz araçlarda kullanılan LIDAR sensör teknolojisinin ücretleri bir hayli yüksek. Rakamların biraz aşağıya düşmesi halinde Ford düşük fiyatlı otomobillerini piyasaya sürmeyi planlıyordu. Yakın gelecekte fiyatta düşüş yaşanır mı bilinmez ama şirket hedeflerini gerçekleştirebileceği konusunda bir hayli iddialı açıklamalarda bulunuyor. Kesin sonucu ise belirtilen tarihte yani 2025 yılında göreceğiz.